مینسک | Minsk

مشخصات شاخص

جمعیت: ۲٬۱۰۱٬۰۱۸
پیش شماره تلفن: ۱۷(۳۷۵)+
ساعت:

شرح

اگر به دنبال شهری اروپایی اما ارزان برای مسافرت هستید، شهر مینسک پایتخت بلاروس، شهری زیبا با معماری باستانی و طبیعتی شگفت‌انگیز، قطعا می‌تواند ایده‌آل‌ترین گزینه برای شما باشد. این شهر که مرکز شهرستان و بخشی به همین نام است، مقر ادارات سازمان کشورهای همسود(مشترک المنافع) نیز می‌باشد. هرچند این شهر برای خیلی‌ها تا حدودی ناشناخته مانده و آن‌را تنها شهری که روزی قسمتی از اتحاد جماهیر شوروی بود می‌شناسند، اما امروزه برای خود جاذبه‌های منحصر به فرد زیادی دارد. همراه با ایلیا گشت این شهر اروپایی را بیشتر بشناسید.

معرفی شهر مینسک

مینسک که نامش از رودخانه مانکا گرفته و نام آن نخستین بار در سال 1067 میلادی یعنی سالی که نبردی خونبار بر کرانه رود نیامیها میان ولایات پولوتسک و کیف در گرفت، در کتب تاریخی آمده است. این شهر به عنوان بخشی از لهستان در سال 1793 به خاک شوروی ضمیمه شد و هرچند پس از آن اسم شهر همان باقی ماند اما تمام خیابان‌ها و کوچه‌هایش به نام‌های روسی تغییر نام دادند. بعدها نیز طی حمله فرانسه به روسیه، در سال 1812 به اشغال ارتش ناپلئون درآمد. ۸۰ درصد شهر در طول جنگ جهانی دوم تخریب شد و بعد از آن در دهه ۱۹۵۰ تحت مرمت و بازسازی قرار گرفت.

اقتصاد

مینسک که مرکز اقتصادی بلاروس شناخته می‌شود، نزدیک به 46 درصد بودجه اقتصادی کشور را به خود جذب کرده و خدماتش را به کل کشور ارائه می‌دهد. مهم‌ترین صنعت آن چوب است که از موهبت جنگل‌های فراوانش به دست آورده است.

گردشگری

از جمله اماکن دیدنی شهر می‌توان به کلیسای سنت سیمون، کتابخانه ملی بلاروس، میدان ویکتوری، جزیره اشک‌ها، پارک گورکی و حتی سیرک دولتی بلاروس اشاره نمود.

جغرافیا

این شهر درست در وسط پارک جنگلی مینسک ساخته شده و از این حیث شهری محصور در جنگل شده است. رودخانه‌های نیامیا و اسویسلاچ نیز در نزدیکی آن جریان دارند. 

آب و هوا

اقلیم قاره‌ای گرم و مرطوب بر این شهر حاکم است هرچند که تا حدی تحت تاثیر جریان هوای مرطوب اقیانوس اطلس و هوای خشک زمین‌های اوراسیایی نیز می‌باشد و از همین حیث آب و هوای ناپایداری را تجربه می‌کند.

هتل‌ها