میناس گرایس برزیل

Minas Gerais brazil

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۹٬۵۹۵٬۳۰۹ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۰۵۵
ساعت:

شرح

میناس گرایس ایالتی در جنوب شرقی برزیل است.مینا گرایس دومین ایالت پرجمعیت  و از نظر تولید ناخالص ملی (جی دی پی) سومین و از نظر وسعت چهارمین جایگاه را در کشور برزیل دارد. بزرگترین شهر این منطقه  بلو هوریزونته است که نه تنها بزرگ است بلکه مرکز مالی آمریکای لاتین محسوب می شود. این شهر بعد از سائوپولو، ریو دو ژانیرو ، سالوادور، برازیلیا و فورتالزا ششمین شهرداری بزرگ برزیل را دارا است.

دانستنی های دربارهی ایالت میناس گرایس برزیل

 منطقه شهری میناس گرایس با بیش از 5میلیون و 500 هزار نفر جمعیت بعد از سائوپولو و ریو دوژانیرو رتبه دوم را از نظر جمعیت به خود اختصاص داده است. جالب است که تاکنون 9 تن از رؤسای جمهور برزیل متولد این شهر بوده‌اند.

این منطقه با 586.528 کیلومتر وسعت که منطقه شهری اش بزرگتر از کلانشهرهای فرانسه است در برزیل نیز چهارمین شهر ثروتمند این کشور می شود. محصول اصلی این ایالت قهوه و شیر است ولی این شهردر دنبا با میراث فرهنگی، معماری ، هنر در دوران استعمار در شهرهای تاریخی مانند سن ژوئو دل ری، کنگوها، اورو پرتو، دیامانتینا، تیراندنتس و ماریانا شناخته شده است. نقاط توریستی آن نیز در بخش جنوبی قرار دارند و شامل  اسپا های آب معدنی مانند Caxambu، Lambari، São Lourenço، Poos de Caldas، São Thomé das Letras، Monte Verde و پارک های ملی Caparaó و Canastra است.

ویژگی های ایالت میناس گرایس برزیل 

غارهای این منطقه از معروف ترین غارهای برزیل است. در سال های اخیر، دولت برزیل این منطقه را به عنوان یکی از بزرگترین  اقتصادهای برزیل شناخته است.از دیگر ویژگی‌های این شهر می‌توان گفت که تعدادی از طولانی ترین رودخانه‌های برزیل مانند São Francisco, the Paraná and to a lesser extent, the Rio Doce در این شهر جاری است.