جزیره میلوس | Milos Island

مشخصات شاخص

کشور: یونان
جمعیت: ۴۹۷۷نفر
پیش شماره تلفن: ۰۷۸۲۲
ساعت:

شرح

جزیره میلوس یکی از زیباترین جزایر یونان است که در جنوب شرقی جزیره سیکلیدیس قرار دارد. کوه‌های نعلی شکل،جزیره میلوس را به یکی از زیباترین جزایر یونان بدل کرده است. این جزیره در دهه گذشته توانسته است توریست‌های زیادی را به خود جذب کند و یکی از پرگردشگرترین مکان‌های توریستی اروپا به شمار می‌رود. این جزیره همانند جزیره سانترینی آتشفشانی است و تخته سنگ‌هایی با اشکال گوناگون به زیبایی این جزیره افزوده است.

تخته سنگ‌های سرامیکی سفید که هر کدام باریکه‌هایی را از خود عبور می‌دهند که در انتها به هم می‌پیوندند؛ بهترین مکان برای شنا و غواصی است. این جزیر همچنین چند موزه جذاب هم دارد، از جمله موزه معدن، موزه قطب‌نماها. همچنین روستاهایی در اطراف وجود دارند و بندر آدامس نیز در این جزیره قرار دارد. اینجا همچنین مکان‌های تاریخی زیادی دارد که به ۱۱۰۰ تا ۲۳۰۰ سال پیش از میلاد بر می‌گردد. این جزیره به خاطر مجسمه افرودایته (Venus de Milo) که هم اکنون در موزه لوور قرار دارد و مجسمه خدای یونانی Asclepius که هم اکنون در بریتانیا است شهرت دارد. 

جزیره میلوس جزیره‌ای آتشفشانی نیز هست. این جزیره در دریای اژه و در شمال دریای کرت قرار دارد. این جزیره در تابستان مقصدی محبوب برای گردشگران است. میلوس همچنین شامل دو جزیره غیر مسکونی Antimilos و Akradies است. این جزیره  120 کیلومتر به سمت شرق با ساحل Laconia فاصله دارد. میلوس از غرب تا شرق 23 کیلومتر و از شمال تا جنوب 13 کیلومتر طول دارد و کل جزیره حدود 151 کیلومتر مربع است.

 اگر عاشق جزایر آرام و خلوت هستید، حتماً از این جواهر یونانی دیدن کنید و از چشم‌اندازهای منحصر به فردی که در اثر فعالیت‌های آتشفشانی شکل گرفته، مناظر باشکوه غروب خورشید، غذاهای خوشمزه، مردم مهربان و روستاهای «سیکلادی» (Cycladic) لذت ببرید.