مدینه | Medina

مشخصات شاخص

کشور: مالت | Malta
جمعیت: ۲۴۳
پیش شماره تلفن: ۳۵۶+
ساعت:

شرح

مدینه یک شهر مستحکم است در منطقه شمالی مالت ، که از دوران باستان تا دوره قرون وسطی به عنوان پایتخت این جزیره خدمت می کرد. این شهر هنوز در محدوده دیوارهای خود محدود است ، اما با شهر رباط که نام خود را از کلمه عربی برای حومه گرفته است ، همگرایی دارد.این شهر در حدود قرن هشتم قبل از میلاد توسط شهرک نشینان فنیقی به عنوان مالت تاسیس شد و بعدها توسط رومیان به Melite تغییر نام داد. Melite باستان بزرگتر از مدینه امروزی بود ، و در زمان اشغال بیزانس یا عرب مالت از اندازه فعلی آن کاسته شد. در دوره اخیر ، شهر نام فعلی خود را پذیرفته است ، که از کلمه عربی مدینه نشات گرفته است. این شهر در تمام قرون وسطی پایتخت مالت باقی مانده است ، تا زمان رسیدن به دستور سنت جان در سال 1530 ، زمانی که بیرگو به مرکز اداری جزیره تبدیل شد. مدینه طی قرنهای بعد دوره نزول را تجربه کرد ، اگرچه در اوایل قرن 18 میلادی شاهد احیای مجدد بود. در این مرحله ، چندین ویژگی باروک را به دست آورد ، اگرچه شخصیت قرون وسطایی خود را از دست نداد.

مدینه مرکز نجیب و مأموریت های مذهبی مالت باقی مانده است ، اما هرگز اهمیت پیش از 1530 خود را دوباره بدست نیاورد و باعث ایجاد لقب محبوب “شهر خاموش” شد. توسط افراد محلی و بازدید کنندگان. مدینه در فهرست آزمایشی میراث جهانی یونسکو قرار دارد و هم اکنون یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری مالت است.فلات که در آن مدینه ساخته شده است از زمان ماقبل تاریخ سکونت داشته و تا زمان برنز از زمان طبیعی قابل دفاع بودن آن محل اقامت پناهندگی بوده است. ققنوسان در حدود قرن هشتم قبل از میلاد مالت را استعمار كردند و شهر مالت را در این فلات تأسیس كردند. این کشور در سال 218 قبل از میلاد توسط جمهوری روم به تصرف درآمد و با نام ملایت شناخته شد. شهر پونیک-رومی تقریباً سه برابر مدینه ی امروزی بود که در بخش بزرگی از رباط مدرن گسترش می یافت.

در زمان محاصره بزرگ مالت در سال 1565 ، مدینه پایگاه سواره نظام سفارش بود ، که مرتباً مرتکب جبهه هایی برای عثمانی های متجاوز می شد. در 7 اوت 1565 سواره نظام به بیمارستان صحرایی محافظت نشده عثمانی حمله نکرد ، که باعث شد مهاجمان حمله بزرگ به استحکامات اصلی در بیرگو و سنگله را رها کنند. عثمانی ها در ماه سپتامبر سعی کردند مدینه را به زمستان بکشند ، اما زمستان برنامه های خود را رها کردند ، زیرا این شهر توپ خود را شلیک کرد و آنها را به این باور رساند که این مهمات برای پس انداز است. پس از محاصره ، مهندس نظامی مالتی ، ژیرالامو کاسار ، نقشه هایی را برای کاهش اندازه مدینه به نصف و تبدیل آن به یک قلعه ، ترسیم کرد ، اما اینها هرگز به دلیل اعتراضات اشراف این شهر عملی نشدند. این استحکامات دوباره در اواسط قرن 17th ، هنگامی که سنگر بزرگ De Redin در مرکز جبهه زمین ساخته شد ، دوباره ارتقا یافت. مدینه در اثر زلزله در سال 1693 سیسیل صدمات جدی متحمل شد ، اگرچه تلفات جانی گزارش نشده است که کلیسای جامع قرن سیزدهم سنت پاول به طور جزئی تخریب شده است ، و توسط لورنزو گافا به سبک باروک بین سالهای 1697 و 1703 بازسازی شد.

در 10 ژوئن 1798 ، مدینه در زمان حمله فرانسه به مالت توسط ارتش فرانسه اسیر شد. یک پادگان فرانسوی در شهر باقی ماند ، اما یک قیام مالتی در 2 سپتامبر همان سال آغاز شد. روز بعد ، شورشیان از طریق بندر سالی وارد شهر شدند و پادگان 65 مرد را قتل عام کردند. این وقایع آغاز یک قیام و محاصره دو ساله را نشان می داد ، و مالتیایی مجلس شورای ملی تشکیل داد که در Banca Giuratale در مدینه برگزار شد. شورشیان موفق بودند ، و در سال 1800 فرانسوی ها تسلیم شدند و مالت تبدیل به یک محافظ انگلیس شد. از سال 1883 تا 1931 ، مدینه توسط راه آهن مالت با والتا در ارتباط بود. امروز ، مدینه یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری مالت است که سالانه حدود 750000 گردشگر میزبان آن است.