مدلین

Medellin

مشخصات شاخص

جمعیت: ۲,۵۴۹,۵۳۷
پیش شماره تلفن: ۵۷+
ساعت:

شرح

شهر مدلین دومین شهر بزرگ کلمبیا، پس از بوگوتا، و پایتخت بخش آنتیوویا است. در دره ابوروری، منطقه مرکزی کوههای آند در آمریکای جنوبی واقع شده است. این شهر با داشتن منطقه اطراف خود که شامل نه شهر دیگر است، از نظر جمعیت و اقتصاد، دومین شهر بزرگ در کلمبیا است.

این شهر در سطح بین المللی به عنوان یک مکان گردشگری ترویج می شود و توسط GaWC یک نوع شهر جهانی “گاما” در نظر گرفته می شود. شهر مدلین 67٪ از تولید ناخالص داخلی آنتیکوا و 11٪ از اقتصاد کلمبیا را تولید می کند. مدلین برای دانشگاه ها، آکادمی ها، بازرگانی، صنعت، علوم، خدمات بهداشتی، گل و گیاه و جشنواره های آن برای منطقه بسیار مهم است.

در فوریه 2013 ، مؤسسه Urban Land به دلیل پیشرفت های اخیر در سیاست، آموزش و توسعه اجتماعی، مدلین را به عنوان پیشرفته‌ترین شهر جهان برگزید. در همان سال، مدلین جایزه Verónica Rudge Urbanism را که توسط دانشگاه هاروارد به شرکت توسعه شهری اعطا شد، عمدتاً به دلیل پروژه توسعه یکپارچه شمال غربی در شهر برنده شد.

در سپتامبر 2013 ، سازمان ملل متحد درخواست کلمبیا را برای میزبانی هفتمین مجمع جهانی شهری در مدلین، از 5 تا 11 آوریل 2014، تصویب کرد. علیرغم اهمیت تولید طلا در اوایل توسعه این شهر ، صادرات قهوه بیشترین انگیزه را در قرن بیستم برای رشد شهر به وجود آورد. تجارت با ابعاد بین المللی افزایش یافت زیرا صادرات اصلی کلمبیا قهوه شد. رشد صنعتی و تجاری مدلین باعث ایجاد خشت تجاری از تجار و کارآفرینان شد که اولین صنایع سراسر کشور را در کلمبیا تأسیس کردند.

آب و هوای شهر مدلین

در مدلین آب و هوا در تمام سال بسیار گرم است. به عنوان شهرداری، مدلین مساحت 382 مایل مربع دارد. این شهر دارای آب و هوای جنگلی بارانی گرمسیری است، اما نسخه ای قابل توجه از این آب و هوا دارد که از نزدیک با آب و هوای کوهستانی نیمه گرمسیری و همچنین با آب و هوای موسمی گرمسیری هم مرز است.

از آنجا که شهر مدلین  در ارتفاع 1.500 متری از سطح دریا واقع شده است، آب و هوای آن به اندازه شهرهای دیگر واقع در همان عرض جغرافیایی نزدیک استوا نیست. به دلیل ارتفاع بالای سطح دریا و موقعیت ممتاز در محدوده آند، آب و هوای شهر مدلین در بعضی مواقع بیشتر از آب و هوای گرمسیری از هوای گرمسیری مرطوب است.

میانگین دمای سالانه این شهر 22 درجه سانتیگراد است و به دلیل مجاورت با استوا، درجه حرارت آن در تمام طول سال با حداقل تغییرات دمای هوا ثابت است. دما از 15 تا 30 درجه سانتیگراد است. به دلیل آب و هوای دلپذیر بهاری که در تمام طول سال وجود دارد ، مدلین به شهر بهار ابدی معروف است. با این حال ، از آنجا که این شهر در یک دره قرار دارد و بسیاری از مناطق آن در دامنه ها قرار دارند ، دمای هوا در کوههای اطراف می تواند کمی سردتر باشد.