ماراکای | maracay

مشخصات شاخص

جمعیت: ۹۵۵,۳۶۲
پیش شماره تلفن: ۲۴۳+
ساعت:

شرح

ماراکای شهری در شمال مرکزی ونزوئلا ، در نزدیکی ساحل کارائیب است و پایتخت و مهمترین شهر ایالت آراگوا است. بخش اعظم آن تحت صلاحیت شهرداری Girardot است. رسماً در 5 مارس 1701 توسط اسقف دیگو دی بائو و یونسومور در دره های توکوپیو و تاپاتاپا در شمال ونزوئلا تأسیس شد. ماراکای در دوران دیکتاتوری خوان ویسنته گومزرشد سریع را تجربه کرد. گومز ماراکای را به عنوان مکانی مناسب برای اقامت خود در زمان حکومت خود دید و دستور ساخت قوس تریومف ، یک گاو نر پلاستیک ، یک خانه آپرا ، یک باغ وحش و … را صادر کرد. برجسته ترین هتل یعنی هتل گاردن است که با شکوه و جاذبه گردشگری با باغ های بسیار بزرگ در این شهر قرار دارد. یکی از مهمترین شهرهای ونزوئلا ، ماراکای در درجه اول یک مرکز صنعتی و تجاری است ، این شهر کاغذ ، پارچه و مواد شیمیایی ، تنباکو ، سیمان ، گاو ، مواد غذایی فرآوری شده ، صابون و عطر تولید می کند. مناطق اطراف ماراکای کشاورزی است: نیشکر ، تنباکو ، قهوه و کاکائو به عنوان اصلی ترین محصولات شناخته شده اند. همچنین فعالیت های دامپروری و برش چوب انجام می شود. فعالیت ارتش ونزوئلا نیز به اقتصاد ماراکای می افزاید.

ماراکای از امکانات و زیرساخت های حمل و نقل خوبی برخوردار است. این شهر با سایر مناطق مهم دیگر مرتبط است. همچنین دسترسی خوبی به سیستم راه آهن کوچک ملی ونزوئلا دارد. این شهر دارای فرودگاه ملی Hidroplane ، واقع در ساحل لاگو دو والنسیا است. این شهر سیستم مترو ندارد ، اما در مراحل برنامه ریزی است. ماراکای شهری است که به شدت تحت تأثیر ارتش قرار دارد. ماراکای مهد حمل و نقل هوایی ونزوئلا است و در آنجا دو پایگاه بزرگ نیروی هوایی قرار دارد. از دیگر امکانات نظامی می توان به بخش چهارم زرهی ارتش و پایگاه اصلی و مرکز آموزشی Paratroopers ونزوئلا اشاره کرد.

کوههایی که در ضلع شمالی ماراکای قرار دارند و آن را از ساحل جدا می کنند ، پارک ملی هنری پیتیر را تشکیل می دهند ، به نام طبیعتگرای سوئیسی که آنها را مورد مطالعه قرار داده است. این پارک یک جنگل بارانی بسیار سرسبز است و دارای انواع زیادی از سرخس است. این شهر کنیسه ندارد. با این حال ، نه ساکن بومی در سال 2014 پس از یک دوره تحصیل سه ساله به یهودیت محافظه کار در والنسیا بازگشتند. در سال 2016 ، از وزارت امور خارجه اسرائیل ، با این فرض که آنها نتوانستند “متعلق به یک جامعه یهودی باشند” در ماراکای ، از حق مهاجرت به اسرائیل محروم شدند.