ماردل پلاتا | mar del plata

مشخصات شاخص

کشور: آرژانتین
جمعیت: ۶۱۴,۳۵۰
پیش شماره تلفن: ۵۴+
ساعت:

شرح

مار دل پلاتا شهری در استان بوینوس آیرس ، آرژانتین است که در سواحل اقیانوس اطلس واقع شده است. مار دل پلاتا دومین شهر بزرگ در استان بوینوس آیرس است. این شهریکی از مهمترین بندرهای ماهیگیری و بزرگترین استراحتگاه ساحلی در آرژانتین است. به عنوان بخشی از ساحل تفریحی آرژانتین ، گردشگری اصلی ترین فعالیت اقتصادی مار دل پلاتا است که هفت میلیون گردشگر در سال 2006 از این شهر بازدید می کنند. این شهر دارای زیرساخت های توریستی پیچیده ای است که دارای هتل ها ، رستوران ها ، کازینوها ، تئاترها و سایر جاذبه های توریستی است. مار دل پلاتا همچنین یک مرکز ورزشی مهم با استادیوم چند منظوره به سبک المپیک است و همچنین دارای ، پنج زمین گلف و بسیاری از امکانات دیگر است. به عنوان یک بندر مهم ماهیگیری ، صنعت در فرآوری ماهی و حداقل دو کشتی بزرگ متمرکز است.

مار دل پلاتا همچنین میزبان سایر صنایع سبک مانند نساجی ، تولید مواد غذایی و پلیمرها است. صنعت ماشین آلات بسته بندی کاملاً توسعه یافته وجود دارد که کیفیت آن در بازارهای بین المللی قابل تشخیص است. یکی از این شرکتها یکی از پیشگامان در بسته بندی اتوماتیک کیسه های چای بود ، که ماشین های اصلی خود را به خارج از کشور صادر می کرد. یک شرکت دیگر نیز محصولات خود را صادر می کند و حق امتیاز را به کشورهای دیگر فروخته است. در اواسط دهه 1980 ، مار دل پلاتا شاهد به وجود آمدن کارخانه های الکترونیک بود ، که بیشتر در زمینه ارتباطات از راه دور متمرکز بودند و دو تن از آنها Nexuscom و DelSat موفق به موفقیت در بازارهای بین المللی شدند. تا سال 2010 ، یک شرکت فناوری محلی ، PCBOX ، در حال تولید و توسعه رایانه های شخصی ، رایانه های لوحی ، تلفن های هوشمند و دوربین های اکشن بود.

همچنین در طول دهه 2010 ، توسعه صنعت نرم افزار منجر به تشکیل 92 شرکت و 440 ریزگرد تجاری شد. یكی از این شركتها ، Making Sense ، دفاتر دیگری را در سن آنتونیو ، آستین و بوستون ، ایالات متحده افتتاح كرد. به همراه COPsync ، Inc ، این شرکت در سال 2013 نرم افزاری را برای VidTac ، یک سیستم ویدئویی درون اتومبیل برای اجرای قانون ،  و برنامه صفحه فرود اینترنت Lander ، خریداری شده توسط شرکت Silicon Valley QuestionPro در سال 2016 تهیه کرد. از دهه 2000 ، یک شرکت محلی تجهیزات صنعت نفت را با مشتریانی در ایالات متحده ، روسیه ، عمان و مصر می سازد و توسعه می دهد. در جنوب غربی ماردل پلاتا ، معادن کوارتزیتی وجود دارد. این سنگ به طور سنتی در ساخت و ساز استفاده می شود. منطقه بزرگی از مزارع در مناطق روستایی اطراف شهر وجود دارد که بیشتر در زمینه پرورش سبزیجات تخصص دارند. در سال 2012 ، ماردل پلاتا به یک منطقه تولید شراب تبدیل شد .اگرچه این منطقه از سال 1995 تا 2003 از بیکاری بالایی رنج می برد ، مار دل پلاتا 46000 شغل جدید ایجاد کرده است که از سه ماهه سوم سال 2003 تا سه ماهه سوم سال 2008 ایجاد شده است ، که نشان دهنده افزایش 22٪ است.