مالمو | Malmö

مشخصات شاخص

کشور: سوئد
جمعیت: ۲۸۰٬۴۱۵ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۴۰
ساعت:

شرح

مالمو یکی از شهرهای شهرهای بزرگ و زیبای سوئد است. این شهر در جنوب ترین استان جنوبی سوئد واقع شده است.این شهر از نظر وسعت پس از استکهلم و گوتنبرگ، سومین شهر بزرگ سوئد است. این شهر از نظر جمعیت نیز در سطح کشورهای اسکاندیناوی نیز جایگاه ششم را دارد. منطقه متروپولیتن مالمو حدود 700 هزار نفر و منطقه اریستون حدود 3.9 میلیون جمعیت دارد.

این شهر اگرچه یکی از قدیمی ترین شهرهای صنعتی اسکاندیناوی است ولی خودش را با صنایع مدرن امروزی تطابق داده است.بخصوص از زمان احداث پل اریستون، این شهر شاهد پیشرفت های قابل توجهی در معماری ، حمل و نقل ، آی تی و بیوتک بوده است. با این وجود هنوز بناهای تاریخی این شهر همچون نگینی در سوئد و اسکاندیناوی می درخشد.

قدیمی ترین نوشته ها راجع به مالمو بعنوان یک شهر به سال 1275 برمی گردد. این شهر قرنهای متمادی دومین شهر بزرگ دانمارک محسوب می شده است و نام اصلی آن نیز « مالم هوگ» به معنی ستون شنی یا تپه سنگی بوده است. در قرن 15 این شهر با حدود 5هزار جمعیت ساکن تبدیل به بزرگترین و پرطرفدارترین شهر دانمارک شد.

جاذبه ها

این شهر دارای جاذبه های گردشگری متنوعی نیز هست که همه روزه شاهد حضور گردشگران سراسر دنیا است.

مالمو وسترا همن

مالمو وسترا همن در دهه ی شصت میلادی یکی از بزرگترین بنادر اروپا بود و امروزه با توجه به وجود بناهای تاریخی و معماری خاصش یکی از معروف ترین نواحی گردشگری مالمو است.

لیمهم

لیمهم نام یکی دیگر از مناطق گردشگری و بندری این شهر است که اغلب گردشگران برای گشت و گذار به آن می روند.

مولان

مولان یکی دیگر از بخش های گردشگری و البته متفاوت این شهر است چراکه محل تردد افراد سرشناس مثل هنرمندان و چهره های شناخته شده است.

ساختمان ترنینگ تورس

ساختمان ترنینگ تورس یکی از بناهای ویژه، متفاوت و شاهکار این شهر است که با 190 متر ارتفاع همچون لوبیای سحرآمیز سر بر آسمان ساییده است.

 

دیدنی‌ها