مادالنا | Madalena

مشخصات شاخص

جمعیت: ۶,۰۴۹
پیش شماره تلفن: ۲۹۲(۳۵۱)+
ساعت:

شرح

مادالنا شهر ساحلی بسیار زیبا و رویایی در سواحل اقیانوس اطلس شمالی است که جایی در میان جزایر شگفت انگیز آزور و در جزیره پیکو می‌باشد. این شهر بندری زیبا با قرارگیری در دامنه مرتفع‌ترین کوه پرتغال یعنی پیکو و کرانه ساحل اقیانوس اطلس، چشم‌اندازی بی‌نظیر و رویایی را پدید آورده است. طبیعت سرسبز و سحرآمیز جزیره پیکو همراه آب و هوای معتدل و مطلوب این شهر را به مقصدی محبوب برای مسافرت تبدیل نموده است. ایلیا گشت در این مقاله به معرفی این شهر زیبای پرتغالی پرداخته است، با ما همراه شوید.

معرفی شهر مادالنا 

مادالنا شهری است که نسبت به سایر شهرهای جزایر آزور، قدمت کمتری در اسکان مهاجران دارد. دلیل این امر علاقه بیشتر مهاجران به سایر جزایر گروه مرکزی می‌باشد. این شهر در ابتدا تنها مکانی برای نگهداری دام‌ها و گله‌های کوچک مالکان جزایر فایال و ترسیرا به همراه چوپانان و سرپرستانی که اکثرا برده بوده‌اند، بوده است. گسترش چشم‌گیر جمعیت و ایجاد شهرداری و شهرک‌سازی در این منطقه به سال 1723 برمی‌گردد. اولین مهاجران ساکن جزیره با خود گندم و انگور و زیتون به پیکو وارد نمودند از همین‌رو تولید شراب و روغن زیتون در این شهر قدمت تاریخی دارد. تاکستان‌ها و باغ‌های انگور جزیره پیکو به عنوان تاکستان‌های تاریخی و محافظت شده و میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسیده‌اند. این تولیدات برای ساکنین جزیره ثروت انبوهی را به ارمغان آورده است. مادالنا امروزه مرکز و پایتخت و کرسی اصلی اداره‌ی جزیره پیکو محسوب می‌شود. 

اقتصاد

مهم‌ترین و درآمدزاترین صنایع جزیره کشتی‌سازی، گردشگری و تولید شراب می‌باشد. شراب‌های صادراتی کشور پرتغال در این منطقه ساخته می‌شوند. 

جغرافیا و آب و هوا

مادالنا شهری در فاصله هفت کیلومتری از کانال فایال در مرزهای شرقی، کانالی که جزیره پیکو را از جزیره فایال جدا می‌کند، و مرز استراتوولکانو جزیره پیکو قرار گرفته است.این منطقه تقریبا به طور کامل توسط اقیانوس اطلس احاطه شده و تنها در شرق خود به خشکی راه دارد. در جنوب شرقی با شهر سائو جائو ( لاجس دو پیکو) و در شمال شرقی با سانتو آنتونیو همسایه است. اقلیم آن مدیترانه‌ای با تابستان‌های معتدل و زمستان‌های پر بارش است.