ماکائو | Macao

مشخصات شاخص

کشور: چین
جمعیت: ۶۵۰٬۹۰۰
پیش شماره تلفن: ۸۵۳+
ساعت:

شرح

ماکائو را شاید نتوان به معنای واقعی یه کشور یا یک شهر دانست چرا که حتی پایتخت هم ندارد، در واقع تنها شبه جزیره‌ای در دریای جنوبی چین می‌باشد که مملو از دیدنی‌های بی‌نظیر و فرهنگ و معماری متفاوت با جمهوری خلق چین است. اینجا منطقه‌ای خود مختار و بسیار ثروتمند در دل چین است که قرار است تا سال 2020 به ثروتمندترین کشور جهان نیز تبدیل شود. همراه با ایلیا گشت سفری به این شهر عجایب با شگفتی‌های بسیار که آمیخته‌ای از فرهنگ چین و پرتغال است، خواهیم داشت.

معرفی ماکائو

ماکائو شبه جزیره‌ای در دریای چین که در سال 1557 میلادی به استعمار پرتغال درآمد و سال‌های تحت نفوذ این کشور بود تا آنجا که امروزه فرهنگ و عقاید و حتی سبک معماری این شهر کاملا آمیخته‌ای از فرهنگ‌های چین و پرتغال شده است. مذاکرات بر سر این منطقه در سال 1987 بین چین و پرتغال شروع شد و نهایتا در سال 1999 پرتغال با پیوستن این شبه جزیره به خاک کشور چین به شرط تبدیل ماکائو به یک منطقه‌ی اداری، تجاری و بازرگانی، موافقت کرد. از همین‌رو این منطقه تا 50 سال آینده دارای حکومتی خودمختار گشته است. از سال 2004 تا کنون نیز شخصی به نام “ادموند هو” ریاست دولت این منطقه را بر عهده دارد. امروزه 50 درصد از ساکنین آن پیرو آیین بودا، 15 درصد کاتولیک و 35 درصد بی‌دین می‌باشند.

اقتصاد

این کشور با درآمد سرانه 143 هزار و 116 دلاری در سال، به عنوان ثروتمندترین کشور دنیا حتی از قطر نیز پیشی گرفته است. پوشاک، منسوجات، کفش، اسباب بازی، لوازم الکترونیکی و ماشین آلات از جمله صنایع صادراتی آن هستند. البته صنعت توریسم نیز صنعتی بسیار تاثیرگذار و مهم در این منطقه است.

گردشگری

خرابه‌های کلیسای سنت پائول که متعلق به قرن 17 میلادی است، پارک سون یات سن یا پارک خورشید که از مجموعه پارک‌های یات سن در دنیا محسوب می‌شود و بزرگ‌ترین پارک این جزیره است و منطقه بسیار جالب و شگفت‌انگیز پل تایپه که در گذشته تنها جزیره‌ای ساده بوده و به دلیل حرکت آرام صفحات اقیانوسی به سمت ساحل کلون کشیده شده، از جمله دیدنی‌های این شهر محسوب می‌شوند.

جغرافیا 

این شبه جزیره کوچک در مجاورت هنگ کنگ و در نزدیکی شهر جوخای در جنوب چین و در جنوب شرقی آسیا واقع شده است. 

آب و هوا

این منطقه معمولا آب و هوایی مه آلود در فصل بهار و هوایی بسیار گرم و بارانی در فصل تابستان دارد. زمستان‌ها هوایی سرد و آفتابی و در پاییز آب و هوایی کاملا مطبوع و خنک دارد که بهترین فصل سفر به این جزیره است.

دیدنی‌ها