لوسرن | Lucerne

مشخصات شاخص

جمعیت: ۸۱,۰۵۷
پیش شماره تلفن: ۴۱(۴۱)+
ساعت:

شرح

لوسرن شهری در بخش لوسرن در ایالت لوسرن در کشور سوئیس و پایتخت این ایالت در بخش آلمانی زبان کشور سوئیس می‌باشد. این شهر زیبا به حق آینه‌ی تمام نمای کشور سوئیس و دروازه ورودی به این کشور با تپه‌های پر برف و سفیدپوش، پل‌ها و کلیساهای قدیمی، دریاچه‌ها و جنگل‌های فراوان و طبیعتی بی‌نظیر است. لوسرن با زیبایی‌های متعدد طبیعی خود یکی از مشهورترین مقاصد گردشگری سوئیس است و هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند. با ایلیا گشت همراه شوید تا این شهر زیبای تاریخی که به به مرواریدی در زیباترین صدف جهان شهرت دارد را بیشتر بشناسیم. 

معرفی شهر لوسرن

لوسرن یا لوتزرن که هزاران سال پیش تنها روستایی ماهیگیری، کوچک و ساده بوده با بنای صومعه بندیکت در نزدیکی آن و تحت تاثیر سلطه آلزاس در مورباخ به شهری بازرگانی تبدیل می‌شود. بعدها که مسیر زیارتی سنت گوته هارد نیز در نزدیکی آن افتتاح می‌شود، اهمیت بیشتری می‌یابد. با این وجود شهروندان این منطقه نسبتا از آزادی زیادی برخوردار بودند تا زمانی که هایزبرگ‌ها در سال 1291 کنترل این شهر را به دست می‌گیرند. در سال 1332 و برای رهایی از چنگال هایزبرگ‌ها این شهر به کنفدراسیون تازه تاسیس سوئیس می‌پیوندد. نهایتا در سال 1386 پس از مدت‌ها استقلال خود را بازمی‌یابند. امروزه هسته مرکزی شهر هنوز شمایل کهن و تاریخی خود را با کلیساها و قلعه‌های قدیمی حفظ کرده است. 

گردشگری

بنای شیر لوسرن یا غمگین‌ترین شیر جهان در حال مرگ، قسمت قدیمی شهر، موزه روسنگارت، موزه حمل و نقل سوییس، دیوارهای تاریخی شهر که در سال‌های 1350 تا 1408 میلادی ساخته شده‌اند، باغ یخچال اثری طبیعی به‌جا مانده از عصر یخبندان، کلیسا و برج‌های دوقلوی هافکریش و کلیسای یسوعیون همراه طبیعی بکر، زیبا و بسیار درخشنده از این منطقه تنها بخشی از اماکن و مناطق توریستی این شهر محسوب می‌شوند.

جغرافیا

این شهر در ساحل دریاچه Four Cantons یا دریاچه لوسرن در مرکز سوئیس قرار گرفته که در واقع مهد کنفدراسیون سوئیس به شمار می رود. از طرفی نیز در کنار رود رویس در کوهپایه آلپ سوئیس واقع شده است. بخشی از این شهر نیز در منطقه کانتون نیدوالد در دامنه بورگن اشتوک قرار گرفته است. فاصله آن تا زوریخ تنها 50 کیلومتر است. 

آب و هوا

اقلیم معتدل و کوهستانی با روزهای پرباران که در اکثر مواقع سال آب و هوا ابری و بارانی است در این منطقه حاکم است. با این وجود کوه‌پایه‌های اطراف شهر همیشه پوشیده از برف هستند. می‌توان گفت بهترین زمان سفر به این شهر از اواسط اردیبهشت تا اواخر شهریور است. 

هتل‌ها

دیدنی‌ها