لوبلین | Lublin

مشخصات شاخص

جمعیت: ۳۳۹,۶۸۲
پیش شماره تلفن: ۴۸+
ساعت:

شرح

لوبلین نهمین شهر بزرگ لهستان و دومین شهر لهستان کوچک است. یكی از رویدادهایی كه در توسعه شهر بسیار مؤثر بود اتحادیه لهستانی-لیتوانیایی Krewo در سال 1385 بود. این شهر به دلیل موقعیت استراتژیك خود در مسیر بین ویلنیوس و كراكو به عنوان یك مركز تجارت و بازرگانی رونق گرفت. ساکنان از تجارت آزاد در دوبله بزرگ لیتوانی برخوردار بودند. جلسه پارلمان لوبلین در سال 1569 منجر به ایجاد اتحادی واقعی بین تاج پادشاهی لهستان و دوک بزرگ لیتوانی شد و بدین ترتیب اتحادیه مشترک المنافع لهستان و لیتوانی ایجاد شد. این شهر شاهد مراحل اولیه اصلاحات در قرن شانزدهم بود. یک جماعت کالوینیستی تأسیس شد و گروه هایی از آریایی های افراطی در این شهر ظاهر شدند که آن را به یک مرکز مهم جهانی Arianism تبدیل کردند. در اواخر قرن ، لوبلین به دلیل میزبانی تعدادی از شاعران ، نویسندگان و مورخان برجسته عصر به رسمیت شناخته شد.

تا زمان تقسیم بندی در اواخر قرن 18 ، لوبلین یک شهر سلطنتی پادشاهی تاج لهستان بود. نمایندگان و اشراف آن حق شرکت در انتخابات سلطنتی را داشتند. در سال 1578 ، لوبلین به عنوان کرسی دادگاه تاج ، بالاترین دادگاه تجدید نظر در مشترک المنافع لهستانی-لیتوانی انتخاب شد و قرن ها پیش ، این شهر به عنوان مرکز فرهنگ و یادگیری بالاتر ، با کراکوف ، ورشو ، پوزناچ ، شکوفا شد. اگرچه لوبلین در طول جنگ جهانی دوم از ویرانی شدید خلاص نشد ، اما شهر قدیمی زیبا و دیدنی آن حفظ شده است. این شهر به عنوان مکانی جذاب برای سرمایه گذاری های خارجی در نظر گرفته می شود ، و گروه تحلیلی فایننشال فایننشال تایمز دریافته است که لوبلین یکی از بهترین شهرها برای تجارت در لهستان است. رتبه بندی سرمایه گذاری مستقیم خارجی ، لوبلین را در بین شهرهای بزرگ لهستان در رده مقرون به صرفه قرار داد. لوبلین به دلیل فضای سبز و سطح بالای زندگی مورد توجه است.

منطقه لوبلین بخشی از لهستان شرقی است که پس از سال 1989 نسبت به مناطقی از لهستان که به اروپای غربی نزدیکتر است ، کمتر از تحول اقتصادی سود برد. علیرغم این واقعیت که لوبلین یکی از نزدیکترین شهرهای همسایه برای ورشو است ، ورود سرمایه گذاری در خدمات از پایتخت لهستان به دلیل اتصال نسبتاً سریع ، رشد پایدار را تضمین کرده است ، در حالی که سرمایه گذاری های خارجی در حال پیشرفت هستند و این امکان را فراهم می کند که شهرداری ماهواره ای مجاور Świdnik را برای مقیاس بزرگ فراهم کند. همکاری نزدیک با ورشو برای اقتصاد منطقه حائز اهمیت است و باعث می شود رویدادهای فرهنگی با کیفیت در این ساحل قرار بگیرند ، اما نزدیکی ورشو یک دارایی کم ارزش است.

 

دیدنی‌ها