لوبک | lubeck

مشخصات شاخص

کشور: آلمان
جمعیت: ۲۱۳۹۸۳
پیش شماره تلفن: +۴۹
ساعت:

شرح

 لوبک شهری در شلشویگ-هولشتاین ، شمال آلمان و یکی از مهمترین بنادر آلمان در رودخانه تراور ، شهر پیشرو لیگ Hanseatic بود و به دلیل معماری گسترده آجر گیتی ، توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شده است. قسمت قدیمی لوبک در جزیره ای است که محوطه تراور محصور شده است. کانال Elbe-Lübeck تراور را با رودخانه البه متصل می کند. رودخانه مهم دیگر در نزدیکی مرکز شهر Wakenitz است. لیوبک را با هامبورگ و دانمارک متصل می کند. Travemünde تفریحی دریایی و بندر کشتی در سواحل دریای بالتیک است. Lübeck Hauptbahnhof لوبک را به تعدادی خطوط ریلی پیوند می دهد ، خصوصاً این خط به هامبورگ. پس از پایان آخرین عصر یخبندان در حدود سال 9700 پیش از میلاد ، انسان ها در منطقه اطراف آنچه در حال حاضر لوبک است ساکن شدند. چندین دولمن نوسنگی در این منطقه یافت می شود.

در حدود 700 سال پس از میلاد ، مردم اسلاوی شروع به حرکت به بخشهای شرقی هولشتاین ، منطقه ای که قبلاً توسط ساکنان آلمانی شده بود و در دوره مهاجرت به آنجا رفته بودند ، گرفته بودند. شارلمان ، که تلاش های وی برای مسیحی سازی منطقه توسط مخالفان آلمانی ها ساکسون ها صورت گرفت ، بسیاری از ساکسون ها را اخراج کرد و متحدین اسلاوای لهستانی را به همراه آورد. در ساحل رودخانه تراور در حدود 4 کیلومتری شمال مرکز شهر امروزی لوبک تأسیس شده است. در قرن دهم میلادی ، به مهمترین شهرک کنفدراسیون ابوتریت بدل شد و قلعه ای ساخته شد. در سال 1128 ، رانی بت پرست از Rügen Liubice را غارت کرد.

در سال 1143 ، آدولف دوم ، Count of Schauenburg و Holstein ، شهر مدرن را به عنوان یک شهرک آلمانی در جزیره رودخانه بوکو تأسیس کرد. وی قلعه جدیدی را ساخت که نخستین بار توسط آن مزخرف هلدمد در سال 1147 موجود بود. آدولف مجبور شد این قلعه را به دوک ساکسونی ، هنری شیر شیر واگذار کند ، در سال 1158. پس از سقوط هنری در سال 1181 از هنری ، این شهر به یک شهر امپراطوری تبدیل شد. به مدت هشت سال امپراتور بارباروسا مقرر كرد كه این شهر باید دارای 20 شورای عضو حاكم باشد. با داشتن این شورا که بر بازرگانان مسلط بود ، علایق تجاری عمل گرایانه سیاست های لوبک را برای قرن ها شکل داد. این شورا تا قرن 19 زنده مانده است. شهر و قلعه برای مدتی مالکیت خود را تغییر داد و بخشی از دوکای زاکسن تا سال 1192 ، استان هولشتاین تا سال 1217 و پادشاهی دانمارک را تا نبرد برنهاوود در 1227 تشکیل داد. در حدود 1200 ، این بندر به نقطه اصلی عزیمت مستعمره نشینان برای عزیمت به سرزمین های بالتیک که توسط فرمان لیوونین و بعداً به دستور توتونی تسخیر شده بود ، تبدیل شد. در سال 1226 ، امپراتور فردریک دوم این شهر را به وضعیت یک شهر آزاد امپراطوری ارتقاء داد ، که توسط آن به شهر آزاد لوبک بدل شد.