لومبوک | Lombok

مشخصات شاخص

کشور: اندونزی
جمعیت: ۳,۳۱۱,۰۴۴
پیش شماره تلفن: ۶۲+
ساعت:

شرح

لومبوک (Lombok) یک جزیره در استان نوسا تنگارای در کشور اندونزی است که بخشی از زنجیره جزایر سوندای کوچک است. احتمالا تا به حال راجع به لومبوک چیزهای زیادی نشنیده باشید. این جزیره در همسایگی بالی است که به آن «خواهر جزیره بالی» هم می گویند. البته این جزیره به اندازه ی بالی شلوغ نیست و آرامش بیشتری دارد و روند زندگی هم در آن آهسته تر است. تا انتها با ایلیا گشت همراه شوید و درباره ی این جزیره زیبا بیشتر بخوانید.

معرفی جزیره لومبوک

همان طور که گفتیم این جزیره در شرق بالی واقع شده است و نسبت به همسایگان خود کمتر شناخته شده است. در حالی که هر سال میلیون ها گردشگر برای سپری کردن تعطیلاتی رویایی بالی را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند، مکان های زیادی در این جزیره بکر و دست نخورده باقی مانده است. در این منطقه سواحل رویایی و خالی از انبوه جمعیت در آن یافت می شود. البته مردم بومی آن رفتاری دوستانه دارند. همچنین به خاطر داشته باشید که غذاهای این منطقه لذیذ و طبیعت آن بی نظیر است.

اقتصاد

به دلیل آب و هوای فوق العاده خوبی که در این جزیره وجود دارد، کشاورزی در آن بسیار رایج است و زمین های کشاورزی زیادی در آن وجود دارد. به همین دلیل قیمت غذا و مواد خوراکی در آن بسیار ارزان است. علاوه بر این تازه ترین محصولات کشاورزی را می توان در بازارهای آن پیدا کرد. یکی دیگر از شغل های رایج در این جزیره، ماهیگیری است که درآمد خوبی هم نصیب مردم آنجا می کند.

گردشگری

این جزیره به اندازه ای زیبا است که ارزش اقامت طولانی مدت را داشته باشد. اگر به دنبال استفاده از هیجانات آبی جزیره هستید، ماه های نوامبر و سپتامبر، بهترین ماه ها برای سفر هستند. همچنین، هر سال در اواخر ماه فوریه در جزیره، جشنواره ای به نام Bau Nyale برگزار می شود که یک جشنواره ی هیجان انگیز محلی است و سه روز طول می کشد. جالب است بدانید که وسایل حمل و نقل اصلی در این جزیره، درشکه ها و مینی ون ها هستند. البته برای رفت و آمد بین مقاصد گردشگری مهم از اتوبوس های گردشگری استفاده می شود. علاوه بر این از جزیره ی بالی به سمت لومبوک، روزانه قایق های تندرو و کندرو زیادی حرکت می کنند.