لیورپول | liverpool

مشخصات شاخص

کشور: انگلستان
جمعیت: ۴۹۴,۸۱۴
پیش شماره تلفن: ۱۵۱+
ساعت:

شرح

لیورپول شهری و کلان شهر در شمال غربی انگلستان است . این شهر پنجمین کشور بزرگ در انگلیس است .مقام محلی شورای شهر لیورپول ، پرجمعیت ترین منطقه دولت محلی در کلانشهر شهر Merseyside و بزرگترین در منطقه شهر لیورپول است.لیورپول در ضلع شرقی Mersey Estuary قرار دارد و از لحاظ تاریخی در صدها باستانی دربی غربی در جنوب غربی ایالت لنکشایر قرار دارد. در سال 1880 به یک ولسوالی تبدیل شد و در سال 1880 به یک شهر تبدیل شد. در سال 1889 ، یک ولسوالی استقلال از Lancashire شد. رشد آن به عنوان بندر اصلی با گسترش شهر در طول انقلاب صنعتی موازی شد. بازرگانان این شهر در کنار کار با محموله های عمومی ، باربری و مواد اولیه مانند زغال سنگ و پنبه در تجارت برده های آتلانتیک شرکت داشتند. در قرن 19 ، این یک بندر بزرگ عزیمت مهاجران ایرلندی و انگلیسی به آمریکای شمالی بود. لیورپول محل سکونت Cunard و White Star Line بود.

لیورپول به دلیل پیوندهای مربوط به فرهنگ ، معماری و حمل و نقل مشهور است. این ارتباط نزدیک با هنرها ، به ویژه موسیقی است. محبوبیت بیتل ها ، که به عنوان مؤثرترین گروه تاریخ در نظر گرفته می شوند ، به وضعیت شهر به عنوان یک مقصد گردشگری کمک کردند. از آن زمان ، این شهر به تولید صدها اثر موسیقی قابل توجه ادامه داده است .موسیقیدانان لیورپول بیش از هر شهر دیگری در جهان تعداد 56 تک آهنگ تولید کرده اند. لیورپول همچنین به عنوان خاستگاه بازیگران و بازیگران بی شماری ، هنرمندان ، کمدین ، ​​روزنامه نگاران ، رمان نویسان ، شاعران و ورزشکاران شهرت دیرینه ای دارد. این شهر دارای رتبه دوم گالری های هنری ، موزه های ملی و ساختمان های ذکر شده در انگلستان است که تنها لندن دارای تعداد بیشتری است. در ورزش ، بیشتر به عنوان خانه باشگاههای فوتبال لیگ برتر لیورپول و اورتون شناخته می شود. مسابقات بین این دو به عنوان دربی Merseyside شناخته می شود. مسابقه بزرگ اسب ملی هر ساله در Aintree Racecourse برگزار می شود.

چندین منطقه از مرکز شهر در سال 2004 توسط یونسکو به جایگاه میراث جهانی اعطا شد. این شهر 800 سالگرد سال 2007 خود را جشن گرفت و به همراه پایتخت فرهنگ اروپا در سال 2008 به همراه شهر نژاد نروژی استاوانگر نامگذاری شد. معاملات تجاری دریایی لیورپول شامل خیابان سر ، آلبرت داک و خیابان ویلیام براون است. وضعیت لیورپول به عنوان یک شهر بندری ، جمعیت متنوعی را به خود جلب کرده است که به لحاظ تاریخی از طیف گسترده ای از فرهنگ ها و مذاهب ، به ویژه از ایرلند و ولز گرفته شده است. این شهر همچنین محل قدیمی ترین جامعه سیاه انگلیس و قدیمی ترین جامعه چینی در اروپا است. بومیان و ساکنان شهر لیورپول به طور رسمی به عنوان لیورپودلیان یاد می شوند ، اما بیشتر اوقات به عنوان Scousers ، مرجع “scouse” ، نوعی خورش است. کلمه “Scouse” با لهجه و لهجه لیورپول مترادف شده است.

موقعیت جغرافیایی لیورپول

توصیف شده است که لیورپول دارای باشکوه ترین تنظیمات شهرهای انگلیسیاست. درشمال غربی شمال لندن که در خلیج لیورپول در دریای ایرلند واقع شده است ، شهر لیورپول در لبه ای از تپه های ماسه سنگ ساخته شده است که از ارتفاع دریا در حدود 230 فوت از سطح دریا در اورتون هیل واقع شده است ، که نمایانگر مرز جنوبی دشت ساحلی غرب لنکشایر است. لیورپول از شبه جزیره ویرال تسط Mersey Estuary جدا میشود. مرزهای لیورپول در مجاورت Bootle ، Crosby و Maghull در جنوب Sefton در شمال و کرکبی ، Huyton ، Prescot و Halewood در Knowsley در شرق واقع شده است.

اقتصاد لیورپول

اقتصاد لیورپول یکی از بزرگترین در انگلستان است ، که در مرکز یکی از دو اقتصاد اصلی در شمال غربی انگلستان قرار دارد. در سال 2006 ، GVA شهر 7،626 میلیون پوند بود که رقم سرانه آن 17489 پوند بود که بالاتر از میانگین شمال غربی بود. اقتصاد لیورپول از اواسط دهه 1990 شاهد رشد جدی بوده است ، با افزایش GVA بین سالهای 1995 و 2006 71.8٪ و اشتغال بین سالهای 1998 تا 2006 12٪ افزایش یافته است. تخمین زده می شود سرانه تولید ناخالص داخلی در سال 2014 32121 دلار و تولید ناخالص داخلی در کل 65.8 میلیارد دلار باشد. به طور مشترک با اکثر کشورهای امروزی در انگلستان ، اقتصاد لیورپول تحت سلطه صنایع بخش خدمات اعم از دولتی و خصوصی است. در سال 2007 ، بیش از 60٪ کل اشتغال در شهر در بخش های دولتی ، آموزش ، بهداشت ، بانکداری ، امور مالی و بیمه بود. طی سالهای اخیر با ایجاد یک محله دانش لیورپول در بخش هایی از جمله رسانه و علوم زندگی نیز رشد چشمگیری در اقتصاد دانش لیورپول وجود داشته است. پایگاه معماری غنی لیورپول نیز به این شهر کمک کرده است که به دومین شهر فیلمبرداری شده در بریتانیا در خارج از لندن تبدیل شود.