لیما (Lima)

مشخصات شاخص

کشور: پرو | Peru
جمعیت: ۷٬۶۰۵٬۷۴۲ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۰۱/۵۱۱
ساعت:

شرح

لیما پایتخت کشور پرو است. این شهر لیما همچنین بزرگ‌ترین شهر پرو و مرکز استان لیما نیز هست در کنار اقیانوس قرار دارد.بخش مرکزی شهر از مهم ترین قسمت های آن است و مهم ترین آثار به جای مانده از دوران استعمار اسپانیا در آن واقع شده است.

جاذبه های گردشگری لیما

هنگامی که صحبت از گردشگری شهرهای بزرگ آمریکای جنوبی می‌شود غالبا لیما از قلم می افتد و نادیده گرفته می‌شود؛ اما پایتخت پرو با سابقه تاریخی و فرهنگی کهنی که دارد همواره برای توریست‌ها جذابیت‌های ویژه‌ای داشته.

این شهر قابلیت هایی در گردشگری بخصوص گردشگری شب دارد که همسایگان آن نیز توان رقابت با آن را ندارند.

شکوه و جلال تاریخی و شب زنده داری همیشگی در مقابل همسایگانش حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.به همین دلیل این شهر دروازه شناخت پرو و فرهنگ مردم این سرزمین است.

لیما در سال 1535 توسط فرانسیسکو پیزارو ، پادشاه وقت اسپانیا تصرف شد و این شهر 300 سال پایتخت مقتدر پادشاهی اسپانیا در آمریکای جنوبی شد. در این مدت سه پادشاه اسپانیا در آن تاجگذاری کردند

زمانی که پرو در سال 1821 استقلال یافت لیما را پایتخت کرد. امروزه اما هنوز آثار بجا مانده از استعمار اسپانیا در این شهر باقی است.

قرار داشتن این شهر در کنار اقیانوس موجب شده غذاهای دریایی در این شهر محبوب باشند. سیب زمینی هم یکی از محبوب‌ترین میان وعده‌ها و چاشنی‌های این شهر است و شما می‌توانید انواع و اقسام طعم‌های سیب زمینی را در آن تجربه کنید.اما اگر در این شهر غذای محلی داشته باشد آن سویچ(Cevich) است؛ یک بشقاب از ماهی‌های طعم دار شده با پیاز قرمز، فلفل و ادویه‌های خاص و البته سیب زمینی.

آجی دو گالینا(Aji de Gallina) هم یکی از دیگر غذاهای مشهور پرو بوده و ترکیبی از  فلفل آجی زرد، شیر، نان، سیب زمینی و سس خامه است. غذای بسیار خوشمزه و رنگارنگی که مورد علاقه توریست‌ها هم واقع شده است.

 

 

دیدنی‌ها