لیجیانگ

Lijiang

مشخصات شاخص

کشور: چین
جمعیت: ۱,۲۴۴,۷۶۹ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۸۸۸
ساعت:

شرح

لیجیانگ یکی از شهرهای تاریخی چین است که در استان یون آن واقع شده است. این شهر به واسطه ظرفیت های تاریخی و کهن اش در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

این شهر در سال 1276 همزمان با عصر سلسله پادشاهان یوآن پایه گذاری شده است. اما سابقه زیست انسان در این شهر به حدود 100 هزار سال پیش و زمان پارینه‌سنگی برمی گردد. بر اساس نقاشی های کشف شده در غارها و دره رود جینشا (Jinsha River) و بسیاری از ابزار سنگی ، برنزی و آهنی در این منطقه نشان می دهد که این شهر یکی از مناطق مهم و فعال جنوب غربی چین باستان بوده است. این شهر در زمان سلسله چینگ جایگزین منطقه Lijiang Naxi شده است. این شهر در زمان سلسله مینگ و چینگ تحت فرماندهی خانواده مو، یکی از فرماندهان محلی بوده است.

شهر کهن بایشا (Baisha) طی سال های 658 تا 1107 پیش از میلاد مسیح به مدت حدود 400 سال برای مردم محلی Naxi یک مرکز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی محسوب می شده است.

نقاشی های موجود در کاخ Dabaoji واقع در Baisha Fresco خیلی به دست خط های Baisha Naxi در موسسه Embroidery که در سال 658 پیش از میلاد در Tang Dynasty ایجاد شده نیز شباهت دارد.(618 تا 960 پیش از میلاد)

همچنین شهر کهن Baisha یکی از مهم ترین مراکز مهم جاده ابریشم و مرکز ابریشم دوزی جنوب غربی چین بوده است. بر همین اساس این شهر مسیر باستانی چای، جاده اسب و یا چای باستان نیز معروف است.

بخش جنوبی جاده ابریشم از برمه در مجاورت لیجینگ شروع می شود و تا شانگهای، تبت و ایران ادامه داشته و هلال حاصل خیز را ایجاد می کردند که تا مدیترانه ادامه پیدا می کرده است.

دیدنی‌ها