لاوگا | lavega

مشخصات شاخص

جمعیت: ۲۰۲,۸۶۴
پیش شماره تلفن: ۸۰۹+
ساعت:

شرح

لاوگا ، سومین شهر و شهرداری بزرگ جمهوری دومینیکن است. در استان لاوگا واقع شده است. این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی و روش های بزرگ تولید محصولات کشاورزی در کل استان خود به عنوان قلب جمهوری دومینیکن شناخته شده است. کریستوفر کلمب در سال 1494 قلعه کوچکی را در نزدیکی لاوگا  امروزی بنا کرد که قصد داشت مسیر را برای رسوبات طلای داخلی دره Cibao محافظت کند. یک شهرک اسپانیایی معروف به Concepción de la Vega به تدریج در اطراف قلعه بزرگ شد. بعد از سال 1508 ، هنگامی که طلا در آنجا به مقدار کمتری پیدا شد ، کنپسچین به نخستین رونق طلا در این جزیره تبدیل شد. تا سال 1510 یکی از بزرگترین و مهمترین شهرهای اروپایی در نیمکره بود. این شهر در 2 دسامبر 1562 توسط یک زلزله ویران و دفن شد و بازماندگان به ساحل فعلی در سواحل رودخانه کامو منتقل شدند. محل شهر ویران شده تا آنجا که بخش کوچکی از شهر اصلی در اواسط دهه 1970 توسط دولت دومینیکن خریداری شد و به عنوان پارک ملی تصور لاوگا تغییر نام داد ، که تا حدود زیادی زمین کشاورزی بود.

یک الحاق دانشگاه ملی پدرو هنروکز اوره وجود دارد و دانشگاه فنی کاتولیک سیبائو وجود دارد. از سال 2005 ، دولت های ملی و محلی در حال برنامه ریزی برای ساختن الحاق دانشگاه خودمختار سانتو دومینگو هستند ، اما برخی درگیری ها وجود دارد و پروژه عقب مانده از برنامه است. این شهر همچنین یکی از گرانترین مدارس کشور را دارد ، معروف Colegio Agustiniano ، که تنها در کشور است. سالانه نمایشگاه معروف به نمایشگاه کتاب جمهوری دومینیکن در شهر لا وگا برگزار می شود. در این نمایشگاه بیشتر کتابها و آثار ادبی معروف از نویسندگان دومینیکن مانند خوان بوش ، جوآکان بالاگوئر ، فدریکو گارسیا گودوی ، در میان دیگران ، و نویسندگان بین المللی مانند گابریلا میسترال ، روبن دارائو ، گابریل گارسیا مارکز از جمله دیگران. ، فروخته می شوند و برخی از آثار تئاتری در معرض دید عموم است. این نمایشگاه هر ساله در ماه سپتامبر و حدود یک هفته به طول می انجامد و کلیه سردبیران سراسر کشور را به این شهر می آورد ، انواع مختلفی از کتاب ، آثار تئاتری و غیره را به فروش می رساند. شرکت های اتوبوس بسیاری وجود دارند که بین لاوگا به شهرهای دیگر سفر می کنند مانند: سانتو دومینگو ، سانتیاگو، سامانا ، پورتو پلاتا و دیگران است. همچنین میدان پونتون وجود دارد که پروازهای داخلی را انجام می دهد. هر ساله بین ماه های اکتبر و دسامبر یک مسابقات بسکتبال در این شهر برگزار می شود ، به زبان اسپانیایی Torneo  در مسابقات بسکتبال برتر انگلیس لاوگا ، این مسابقات برگزار می شود.

اقتصاد در لاوگا

صنایع محلی مبتنی بر تولید کاکائو ، قهوه ، تنباکو ، برنج و گاو است. همچنین یک کارخانه تولید آب نبات کوچک اما بسیار معروف به نام  آبجوسازی وگان وجود دارد که به دلیل آبجوهای سبک خود به نامهای pilsener شناخته می شود به نام های Quisqueya و Soberana.   ای وجود دارد که با ساخت سوسیس معروف Induveca شناخته می شود.

موقیت جغرافیایی لاوگا

لاوگا از شمال توسط رود کامو محدود شده است. این رود قبل از خالی شدن در رودخانه یونا حدود 100 کیلومتر جریان دارد. در جنوب شهر کوردیلرا مرکزی ، بزرگترین سیستم کوهستانی جمهوری دومینیکن قرار دارد. میدان پونتون ، یک فرودگاه محلی ، این شهر را در شرق محدود می کند. در غرب این شهر رودخانه کامو و مونتلانو مجدداً به سمت غرب هستند. حرم بانوی رحمت ما به نام سانتو سررو در محلی واقع شده است که Virgin Mary در حین نبرد با کریستوفر کلمب ظاهر شد.