لاوتوکا | lautoka

مشخصات شاخص

کشور: فیجی | Fiji
جمعیت: ۵۲,۲۲۰
پیش شماره تلفن: +۶۷۹
ساعت:

شرح

لاوتوکا دومین شهر بزرگ فیجی است. در غرب جزیره ویتی لوو ، در 24 کیلومتری شمال نادی و بندر ورودی فیجی ، بعد از سووا قرار دارد. در قلب منطقه نیشکر فیجی واقع شده و به آن شهر شکر معروف است.لاوتوکا به دلیل مناطق کمربند نیشکر به عنوان شهر شکر شناخته می شود. کارخانه اصلی قند لاوتوکا در سال 1903 تاسیس شد ، و تاکنون بزرگترین کارفرمای این شهر است. بین سالهای 1899 تا 1903 برای کارخانه پالایش قند استعماری ساخته شده است ، امروز حدود 1300 کارمند را استخدام می کند. صنایع دیگر عبارتند از: تراشکاری چوب ،  تولید پوشاک ، تقطیر ، کارخانه آبجو ، جواهرات ، مخلوط کردن ، کارخانه های فلزی ، ماهیگیری ، جوجه کشی ، اقلام داخلی ، رنگ و ساخت و ساز. در سال 2012 ، لاوتوکا به عنوان پایتخت اداری بخش غربی اعلام شد. اولین دیداری مشهور اروپایی از منطقه لاوتوکا در 7 مه 1789 انجام شد. کاپیتان ویلیام بیلیگ در حالی که سفر حماسی خود را به تیمور انجام می داد ، در پی سفر شرارت بر روی فضل ، سواحل لاوتوکا را مشخص و تقریباً ترسیم کرد.

در سال 1929 بعنوان یک شهر گنجانیده شده است ، لاوتوکا در 25 فوریه 1977 به عنوان یک شهر اعلام شد. این اداره توسط یک شورای 16 عضو شهر اداره می شود ، که از بین خود یک شهردار را انتخاب می کند. در حال حاضر لاوتوکا شهردار ندارد ، اما از زمان کودتای نظامی سال 2006 ، مانند همه مراکز شهری فیجی ، یک مدیر دولتی منصوب داشته است.یک شهردار مشهور گذشته ، Ratilal Patel است که در سال 1967 به عنوان شهردار انتخاب شد.لاوتوکا تنها شهر بخش غربی فیجی است و قطب صنعتی فیجی است که بیش از 50 درصد از جمعیت این کشور را شامل می شود. همچنین مقر سازمان برق فیجی ، فیجی کاج با مسئولیت محدود ، و سازمان بازاریابی ملی است.

دفتر مرکزی و استودیوهای Mix FM Fiji در لاوتوکا واقع شده است. با پوشش ملی ، MixFM تنها ایستگاه انگلیسی در فیجی است که در خارج از سووا مستقر است.از سال 1970 ، جمعیت لاوتوکا به سرعت در حال رشد است . همانطور که انتظار می رود با توجه به رشد اولیه این شهر کاملاً با صنعت قند در ارتباط باشد. تقریباً هم inhabitants ساکنان کنونی هندوستان فرزندان سنگفرش های اولیه هستند. این شهر محل تولد سالن تور PGA Famer Vijay Singh و غزل و ستاره Tabla کاسیوس خان است.بندر لاوتوکا دروازه اصلی دریایی برای ویتی لوو غربی است و دومین بندر بزرگ در فیجی است. این بندر عمدتاً برای قند ، ملاس ، چوب چوبی ، نفت و گاز مورد استفاده قرار می گیرد. بندر برای سفرهای دریایی نیز استفاده می شود ، سفرهای آبی با تالاب آبی و سفرهای دریایی Nai در اینجا مستقر هستند.اتوبوس های حمل و نقل اقیانوس آرام و Sunbeam توسط لاوتوکا سرو می شود. حمل و نقل اقیانوس آرام ، لاوتوکا را مستقیماً با فرودگاه بین المللی نادی و باه متصل می کند.