لامو | lamu

مشخصات شاخص

کشور: کنیا
جمعیت: ۱۲۰،۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۲۵۴+
ساعت:

شرح

لامو یک شهر کوچک در جزیره لامو در کشور کنیا است. در 341 کیلومتری جاده در جاده شمال شرقی مومباسا واقع شده است که در Jetty Mokowe خاتمه می یابد ، از جایی که مجبور است کانال دریایی از آن عبور کند تا به جزیره لامو برسد. این دفتر مرکزی شهرستان لامو و میراث جهانی یونسکو است. این شهر شامل قلعه لامو در ساحل است که زیر نظر فومو مادی بن ابی باکر ، سلطان پات ساخته شده است و پس از مرگ وی در اوایل دهه 1820 تکمیل شد. لامو همچنین دارای 23 مسجد ، از جمله مسجد ریاضا ، ساخته شده در سال 1900 ، و یک پناهگاه الاغ است.

شهر لامو  از شهرکهای اصلی سواحیلی در امتداد ساحل شرقی آفریقا بود. که احتملا در سال 1370 تأسیس شده است. امروزه اکثریت جمعیت این شهر مسلمان هستند. این شهر برای نخستین بار به کتبی توسط یک مسافر عرب ابو المحسینی تأیید شد ، که در سال 1441 با قاضی لامو در مکه دیدار کرد. در سال 1505 ، پرتغالی ها به این شهر حمله کردند و پادشاه این شهر را وادار کردند تا سریعاً به پرداخت پولهای محافظت از آنها بپردازد. حمله ماموریت پرتغال توسط ماموریت موفق این کشور برای کنترل تجارت در سواحل اقیانوس هند انجام شد. برای مدت زمان قابل توجهی ، پرتغال انحصار حمل و نقل در سواحل آفریقای شرقی را داشت و مالیات صادرات را در کانال های تجاری از قبل موجود تحمیل کرد. در دهه 1580 که توسط حملات ترکیه تحریک شده بود ، لامو شورشی علیه پرتغالی ها رهبری کرد. در سال 1652 ، عمان به لامو کمک کرد تا در برابر کنترل پرتغالی مقاومت کند.

شهر لامودر قرن 14th تاسیس شد و حاوی نمونه های بسیار خوبی از معماری سواحیلی است. این شهر قدیمی در فهرست میراث جهانی به عنوان “قدیمی ترین و بهترین حفظ شهرک سواحی در شرق آفریقا” حک شده است.چندین موزه از جمله موزه لامو ، خانه شاخ تشریفاتی جزیره وجود دارد. موزه های دیگر به فرهنگ سواحیلی و خدمات پستی محلی اختصاص داده شده است.لامو محل برگزاری جشنواره مولیدی است که در ژانویه یا فوریه برگزار می شود و جشن تولد محمد را جشن می گیرد. این مجموعه فعالیتهای مختلفی از “مسابقات الاغ تا مسابقات دریانوردی و مسابقات شنا” را انجام می دهد.

جشنواره فرهنگی لامو ، یک کارناوال رنگارنگ است که معمولاً در آخرین هفته آگوست برگزار می شود ، که از سال 2000 رقص سنتی ، صنایع دستی از جمله گلدوزی کوفیا و مسابقات داوو را به نمایش گذاشته است. جوایز خر با جوایزی که به بهترین خرها داده می شود در ماه مارس و آوریل اهدا می شود. موسیقی زنان در این شهر همچنین دارای نکته جالب توجه است و آنها چاکاچا ، رقص عروسی را اجرا می کنند. مردان هانزوا را اجرا می كنند و كانزوس می پوشند. معماری و ساختار شهری لامو از لحاظ گرافیکی تأثیرات فرهنگی را نشان می دهد که طی چند صد سال از اروپا ، عربستان و هند با هم جمع شده اند و از تکنیک های سنتی سواحیلی برای تولید یک فرهنگ مشخص استفاده می کنند. رشد و کاهش بنادر در سواحل آفریقای شرقی و تعامل بین بانتو ، عرب ، ایرانی ، هندی و اروپایی نشان دهنده یک مرحله فرهنگی و اقتصادی قابل توجه در تاریخ منطقه است که برجسته ترین بیان خود را در شهر قدیمی لامو می یابد.نقش مهم تجارت و جذابیت آن برای محققان و معلمان ، عملکرد مهم مذهبی در منطقه را به لامو بخشید ، و آن را تا به امروز حفظ می کند.

دیدنی‌ها