لاگوس | Lagos

مشخصات شاخص

جمعیت: ۳۱,۰۴۹
پیش شماره تلفن: ۲۸۲(۳۵۱)+
ساعت:

شرح

لاگوس شهری بسیار زیبا و بندری در جزایر الگارو است که در کشور پرتغال واقع شده و در ابتدای رودخانه زیبای بنسافریم و در امتداد اقیانوس اطلس قرار گرفته است. این شهر یکی از زیباترین بنادر کشور پرتغال است که با داشتن سواحل فریبنده ماسه‌ای، چشم انداز بی‌نظیری از اقیانوس اطلس، طبیعت سرسبز و بکر، معماری‌های جالب و دیدنی و تاریخ غنی و باشکوه هر ساله میزبان تعداد بی‌شماری توریست از گوشه و کنار دنیا می‌باشد. ایلیا گشت در این مقاله به معرفی این شهر شگفت‌انگیز پرتغالی پرداخته است، با ما همراه شوید.

معرفی شهر لاگوس 

لاگوس یک شهر بندری باستانی است که تاریخ سکونت انسان در آن به حدود دو هزار سال قبل بازمی‌گردد. نام لاگوس برای این شهر از یک نام سلتی مربوط به یک شهرک تاریخی گرفته شده که در زمان تمدن‌های قبل از پونیک تاسیس شده و نام آن لاکوبریگا لاتین بوده است. در سال 1174 والی محلی شهر اجازه ساخت کلیسایی را به مسیحیان داد که خارج از دیوارهای شهر تاسیس و به سائو جائو باپتیستا پیشکش شد و به قدیمی‌ترین کلیسای جزیره الگارو تبدیل شد. لاگوس در تاریخ 27 ژانویه سال 1573 رسما به عنوان شهر معرفی شد و در طی سال‌های بین 1576 تا 1755 پایتخت بلند الگارو بود اما در طی زلزله و سونامی سال 1755 تقریبا به صورت کامل ویران و تخریب شد. از آن به بعد پایتخت به شهر فارو انتقال یافت. این شهر امروزه به یکی از ایده‌آل‌ترین مقاصد توریستی دنیا تبدیل شده است. 

اقتصاد 

اکثر مردم شهر به جنگل‌داری، باغبانی و یا ماهیگیری مشغول‌اند با این وجود صنعت توریسم نیز نقش به سزایی در اقتصاد شهر دارد. 

حمل و نقل

علاوه بر حمل و نقل دریایی و کشتی‌های مسافربری، ایستگاه قطار این شهر پایانه ریلی ویلا رئال د سانتو آنتونیو است که در مسیر تاویرا به فارو قرار گرفته است. همچنین لاگوس برای شهرهای لیسبون و پورتو نیز اتصالات راه آهن دارد.

دیدنی‌ها