لاسرنا | La Serena

مشخصات شاخص

کشور: شیلی | Chile
جمعیت: ۱۹۸,۱۶۳
پیش شماره تلفن: +۵۶
ساعت:

شرح

لاسرنا شهری است در شمال شیلی ، پایتخت منطقه Coquimbo است. این شهر در سال 1544 تأسیس شد و پس از پایتخت ملی ، سانتیاگو ، دومین شهر قدیمی کشور است و یکی از مناطق با رشد سریع شیلی بود.این شهر یک مکان مهم توریستی به ویژه در طول تابستان است ، جایی که مردم برای بازدید از سواحل به آنجا می روند. این دفتر در دفتر دانشگاه لاسرنا قرار دارد و همچنین کلیسای جامع کلیسای کاتولیک رومی لاسرنا ، یکی از پنج کلیسای جامع کاتولیک کاتولیک در شیلی است.

لاسرنا به دستور اسپانیایی پدرو دو والدیویا به منظور فراهم كردن یك ارتباط دریایی برای حفظ ارتباط دائمی بین سانتیاگو و لیما در ویكیتوری پرو تاسیس شد. برای این کار او به مکانی برای استراحت و خوردن نیروهای خود نیاز دارد. این روستا توسط کاپیتان خوان بوهن با نام “Villanueva de La Serena” تأسیس شده است. اگرچه تاریخ دقیق مورد اختلاف است ، تاریخهای احتمالی شامل 15 نوامبر یا 30 دسامبر 1543 و 4 سپتامبر 1544 است. بسیاری از مورخان به سادگی می گویند که این بنا در سال 1544 تأسیس شده است. پنج سال بعد ، از شب 11 ژانویه 1549 تا روز بعد ، یک قیام بومی روستا را کاملاً ویران و آتش زد و تقریباً هر اسپانیایی را کشت. پدرو دو والدیویا به کاپیتان فرانسیسکو د آگویره دستور داد که بعداً در همان سال در تاریخ 26 اوت ، تحت نام San Bartolomé de La Serena که اکنون حامی شهر است ، در همان محلی که امروز پلازا د آرماس در آن مستقر است ، این شهر را دوباره تأسیس کند. . چند سال بعد ، در 4 مه 1552 ، پادشاه کارلوس اول اسپانیا با حکم سلطنتی عنوان این شهر را به آن داد. یکی از دلایل تأسیس لاسرنا ، کنترل گروه های Mapuche بود که به دنبال تأسیس اسپانیایی سانتیاگو در سال 1541 ، مهاجرت به شمال را آغاز کرده بودند. در واقع ، گروه های شمالی Mapuche به نظر می رسد با کنار گذاشتن بهترین زمین های کشاورزی خود و انتقال به نقاط دور افتاده به دور از مهاجمان ، به فتح اسپانیایی ها پاسخ داده اند.  

در طول قرن 17th ، این شهر لاسرنا حملات مکرر از طرف افراد خصوصی انجام داد ، از جمله فرانسیس دریک که مسیر اقیانوس آرام را به انگلیسی ها باز کرد در سال 1578. بارتولوموی شارپ ، که در سال 1680 بخشی از آن را آتش زد و غارت کرد ، و ادوارد دیویس نیز که آتش را آتش زدند. صومعه سانتو دومینگو در سال 1686 ، باعث ترس زیادی در میان مردم و مجبور به دفاع از شهر در سال 1700 شد. علاوه بر این حملات ، شهر تقریباً به طور کامل توسط زلزله 8 ژوئیه 1730 نابود شد.در طول انقلاب 1859 ، شورش علیه دولت محافظه کار ، این شهر توسط نیروهایی به سرپرستی پدرو لئون گالو گرفته شد. نیروهای گالو در نبرد سررو گراند توسط یک ارتش از سانتیاگو ، که پس از آن شهر را اشغال کرد ، شکست خورد.این شهر مساحت 1،892.8 کیلومتر مربع دارد. و این شهر در تراسهای اقیانوس واقع شده است ، که از منطقه ساحلی به وضوح قابل توجه است ، از طریق مرکز شهر تا قسمت شرقی راه ویکونزا. مابقی منطقه شهری بر پایه چندین تپه کوچک ، دره و دشت بنا شده است.

آب و هوای لاسرنا

لاسرنا آب و هوای بیابانی خنک دارد ، در تابستان عدم بارش وجود دارد ، اما همراه با ابر فراوان صبح و سرمازدگی است. و 22 درجه سانتیگراد روز است.در زمستان دمای هوا بین 7 تا 16 درجه سانتی گراد پایین می آید. زمستان به طور مشخص از ماه مه تا آگوست، فصل بارندگی است و سالانه در یک سال عادی حدود 100 میلی متر بارندگی در سال وجود دارد .