کورسار | kuressaare

مشخصات شاخص

کشور: استونی
جمعیت: ۱۳,۲۷۶
پیش شماره تلفن: ۳۷۲+
ساعت:

شرح

کورسار | kuressaare

شهر کورسار در سواحل خلیج ریگا از دریای بالتیک واقع شده است. این شهر که در اطراف قلعه بزرگ شده بود ، همزمان با نام های Arensburg و Kuressaarelinn شناخته می شد. نام دوم ترکیبی از کورسار است ، نام باستانی جزیره سارما  و لنگ ، به معنای شهر است. سرانجام ، نام این شهر به کورسار کوتاه شد و در سال 1918 پس از آنکه استونی استقلال خود را از روسیه بلشویستی اعلام کرد ، رسمی شد. ویکتور کینگایسپپ که در سال 1922 اعدام شد ، پس از بلشویک های کورسار بومی بلچویکی در 1922 اعدام شد. این شهر برای اولین بار در نقشه ها در حدود 1154 ظاهر شد. جزیره سارما توسط برادران Livonian شمشیر تحت ولكوین ناومبورگ در سال 1227 ، فتح شد كه مدت کوتاهی پس از آن با شوالیه های تتوونیک  ادغام شدند. اولین اسناد مربوط به قلعه در متون لاتین نوشته شده در سال های 1381 و 1422 یافت شد. با گذشت زمان ، شهری که به Arensburg یا Kuressaarelinn معروف شد ، در اطراف قلعه رشد و شکوفا شد. این امر به اسقف و سلک تبدیل شد که توسط آلبرت ریگا در سال 1228 ، بخشی از Terra Mariana تأسیس شد. یوهان فون مونشهاوزن ، اسقف از سال 1542 ، به پروتستانتیسم گروید. مونچهاوزن با پیشروی نیروهای تزار ایوان چهارم روسیه در جریان جنگ لیونین ، زمین های خود را به پادشاه فردریک دوم دانمارک در سال 1559 فروخت و به آلمان بازگشت. فردریک برادر کوچکترش پرنس مگنوس را به کورسار فرستاد و در سال بعد اسقف شد. از طریق تأثیر او بود که این شهر در سال 1563 منشور مدنی خود را بدست آورد ، الگوبرداری از آن پس از ریگا. اسقف در نهایت در سال 1572 سکولار شد و کورسار به تاج دانمارک سقوط کرد.

در سال 1645 ، این قانون پس از شکست دانمارک در جنگ Torstenson ، از طریق معاهده برمسبرو به کنترل سوئد منتقل شد. ملکه کریستینا از سوئد مورد علاقه خود را ، مگنوس گابریل دو لا گاردی ، عنوان Count of Arensburg ، نام آلمانی و سوئدی را در آن زمان به کورسار اعطا کرد. این شهر در سال 1710 در جریان جنگ بزرگ شمالی توسط نیروهای روسی به زمین سوزانده شد و از طاعون به شدت رنج برد. توسط سوئدی ها رها شده و از طریق پیمان نامه نستاد در سال 1721 در فرمانداری لیوونیا امپراتوری روسیه گنجانیده شد.در قرن نوزدهم كورسار به تفرجگاه محبوب ساحلی در سواحل بالتیك تبدیل شد. در طول جنگ جهانی اول ، بین سپتامبر و اکتبر سال 1917 ، نیروهای زمینی و دریایی آلمان با عملیات آلبیون سارمرا را اشغال کردند. در طول جنگ جهانی دوم ، نبرد Tehumardi صورت گرفت. در اکتبر 1990 ، کورسار اولین شهر استونی بود که وضعیت خودگردان خود را به دست آورد.

کورسار توسط فرودگاه کورسار واقع در شبه جزیره جنوب شرقی شهر واقع شده است. تردد منظم به تالین و همچنین پروازهای فصلی به جزیره روهنو انجام می شود.اتصالات اتوبوس در اطراف جزیره و همچنین با کوواستو در جزیره موو وجود دارد که یک ترمینال کشتی با اتصال به سرزمین اصلی است.در سال 1917 ، در زمان اشغال آلمان ، راه‌آهن شهری در كورسارساخته شد و در سال 1918 به اداره شهر منتقل شد. این بندر را به مرکز شهر وصل کرد و یکی از ایستگاه ها به طور موقت در Kurhouse قرار داشت و در سال 1924 ، ایستگاه اختصاصی پارک ساخته شد. راه آهن تا دهه 1930 کار می کرد که به تدریج مورد استفاده قرار گرفت و عمدتاً از بین رفت. تلاش برای احیای راه آهن در آغاز دهه 50 ، در دوره اتحاد جماهیر شوروی ، ناموفق بود ، و در پایان با ریل هایی که کاملاً از خیابان ها خارج شد ، پایان یافت.

دیدنی‌ها