کونونورا | Kununurra

مشخصات شاخص

جمعیت: ۵,۳۰۸
پیش شماره تلفن: ۶۱۲
ساعت:

شرح

کونونورا (Kununurra) شهری در استرالیا است و در استرالیای غربی واقع شده‌ است. در واقع این شهر بزرگترین شهر در غرب استرالیا است. در ادامه با ایلیا گشت همراه شوید و درباره ی این شهر بیشتر بخوانید و بدانید.

معرفی شهر کنونورا

این شهر سر سبز در میان تپه ها و مراتع بسیار زیبایی از شمال غربی منطقه کیمبرلی واقع شده است. همچنین دارای آب فراوان و شیرین است که توسط سد Diversion River Ord و سد اصلی رودخانه ارد محافظت می شود. این شهر جمعیت گذرا دارد. در فصل خشک یعنی از آپریل تا سپتامبر، حضور گردشگران و کارگران مزرعه می توانند جمعیت را بیششتر کنند و به حدود 10،000 نفر برسانند.

آب و هوا

این شهر مانند اکثر مناطق استوایی استرالیا، آب و هوای نیمه خشک دارد. یعنی امکان تعریق و تبخیر آب در آن وجود دارد ولی نه در حد بسیار زیاد. همان طور که در بالا اشاره شد، فصل خشک از آپریل تا سپتامبر است و محبوب ترین زمان برای بازدید از این شهر است زیرا گرما و رطوبت کمتر بوده و دسترسی به جاده و پارک در بهترین حالت ممکن است. در طول 53 سال سابقه آب و هوا، در شهر بارندگی بیش از 5 میلی متر در ماه آگوست هرگز ثبت نشده است، با وجود اینکه در بیشتر ماه های آگوست هوا کاملاً بارانی است.