کوماسی | kumasi

مشخصات شاخص

کشور: غنا | Ghana
جمعیت: ۲,۰۶۹,۳۵۰
پیش شماره تلفن: +۳۲
ساعت:

شرح

کوماسی شهری در منطقه آشانتی است و از بزرگترین مناطق شهری در غنا است. کوماسی در نزدیکی دریاچه Bosomtwe ، در منطقه جنگلی بارانی است و پایتخت تجاری ، صنعتی و فرهنگی آشانتمند است. کوماسی تقریباً 500 کیلومتری شمال استوا و 200 کیلومتری شمال خلیج گینه است. کوماسی به دلیل داشتن گونه های بسیار زیبا از گل و گیاه ، به عنوان “شهر باغ” شناخته می شود. شهر بزرگ غنا بعد از پایتخت آکرا ، کوماسی است که به عنوان دومین شهر غنا شناخته می شود.مرکز تجارت مرکزی کوماسی شامل مناطقی مانند آدوم ، بانتاما و بمپاتا با تعداد زیادی بانک ، غرفه دپارتمان و هتل ها متمرکز شده است. فعالیت های اقتصادی در کوماسی شامل بخش های مالی و تجاری ، سفال ، پوشاک و منسوجات است. در کوماسی یک اجتماع عظیم پردازش چوب وجود دارد که نیازهای مردم غنا را تأمین می کند. خیابان Bantama High Street و Prempeh II خیابان Bantama و Adum به ترتیب شهرت اصلی تجارت و زندگی شبانه در کوماسی را دارند.شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ناحیه اطراف کوماسی از زمان نوسنگی پاکسازی شده و اولین شهرک انسانی در دریاچه بوسومتوه بوده است.

.در اواخر قرن 17th ، کشیش آنوکیه کومفوئو ، رئیس ارشد پادشاهی آسانته ، سه درخت “KUM” را در مکانهای مختلف کاشت: یکی در Kwaaman تحت فرمان نانوموم ایوکوفو ، دیگری دوم در Apemso-Bankofo که توسط نانوموم آدوانافوئو اداره می شد ، و یک سوم در دهكده ای در نزدیكی فومنا و آموافو بنام اوبوانی كه توسط نانانوم اكونانافوئو اداره می شد. او می خواست ببیند كه كدام یك از اینها برای پادشاهی تبدیل به یك شهر عالی خواهد شد ، زیرا او توسط مداحان هدایت می شد. درخت كوم در كوامان شکوفا شد و به درختی بسیار بزرگ تبدیل شد كه زیر آن پادشاه و قوم او غالباً می نشینند ، بنابراین كوامان به معنی كوم آس به معنی كوم شد.با این حال ، درخت Oboani بسیار ریز و درشت و بدون هیچ دلیل ظاهری نسبتاً کوتاه بود. طبق سنت شفاهی ، این درخت كوچك یك درخت دیگر نیز تولید كرد كه از نظر اندازه كوچك بودند. نام دهکده به کوما به معنی KUM کوچک تغییر یافت.درخت Kum در Apemso-Bankofo به هیچ وجه رشد نکرد. بعد از چند هفته برگها پوسیدند و درخت سقوط کرد. بنابراین گفته شد كه درخت كوم مرده است و روستا كوم آوو شد و این بعداً تغییر یافت و به كوماو تبدیل شد.

آب و هوا

کوماسی دارای آب و هوای مرطوب و خشک گرمسیری است و دارای دمای نسبتاً ثابت در طول سال است. کوماسی به طور میانگین در حدود 1400 میلی متر باران در سال دارد.این شهر تقریباً دو فصل بارانی دارد: یک فصل طولانی تر از مارس تا جولای و یک فصل بارانی کوتاه تر از سپتامبر تا نوامبر. ماه های فوریه تا نوامبر یک فصل طولانی و مرطوب است که میزان کمبود نسبی در میزان بارش در آگوست رخ می دهد. کوماسی مشابه بقیه کشورهای غرب آفریقا ، در ماههای “کم آفتاب” هارمونی را تجربه می کند. با ماندگاری از دسامبر تا فوریه ، هارمنت منبع اصلی فصل خشکی شهر است.

دیدنی‌ها