کوشیتسه | Kosice

مشخصات شاخص

کشور: اسلواکی
جمعیت: ۲۳۸,۷۵۷
پیش شماره تلفن: ۴۲۱+
ساعت:

شرح

کوشیتسه | Kosice

کوشیتسه بزرگترین شهر در شرق اسلواکی است. در رودخانه هورنود درقسمت شرقی کوه سنگ معدن اسلواکی ، در نزدیکی مرز مجارستان واقع شده است. و دومین شهر بزرگ اسلواکی پس از پایتخت براتیسلاوا است. این شهربه عنوان مرکز اقتصادی و فرهنگی شرق اسلواکی دارای ، دادگاه قانون اساسی اسلواکی ، سه دانشگاه ، اشیاء مختلف ، و بسیاری از موزه ها ، گالری ها و تئاترها است . کوشیتسه یک مرکز مهم صنعتی اسلواکی است ، و کارخانه فولاد ایالات متحده فولاد کوشیتسه بزرگترین کارفرمای در این شهر است. این شهر دارای اتصالات ریلی گسترده و یک فرودگاه بین المللی است. این شهر دارای یک مرکز تاریخی به خوبی حفظ شده است که بزرگترین آن در بین شهرهای اسلواکی است. بسیاری از بناهای محافظت شده از میراث فرهنگی در سبک های گوتیک ، رنسانس ، باروک و آرت نوو با بزرگترین کلیسای اسلواکی وجود دارد: کلیسای جامع سنت الیزابت. خیابان اصلی طولانی ، پر از کاخ های اشرافی ، کلیساهای کاتولیک و خانه های شهر ، یک منطقه عابر پیاده است که بوتیک ها ، کافه ها و رستوران های زیادی دارد. این شهر به عنوان اولین شهرک های اروپا شناخته شده است که به آن آغوش خود را اعطا کرده است.

این شهر از دو شهرک مستقل ساخته شده است: کاسا پایین و بالا کاسا ، که در قرن سیزدهم در اطراف حلقه لنزهای بلند شکل گرفته ، خیابان اصلی امروز واقع شده است. اولین امتیازات شناخته شده شهر از سال 1290 به دست می آید. این شهر به دلیل موقعیت استراتژیک خود در یک مسیر تجارت بین المللی از مجارستان مرکزی با غنی از مرکز کشاورزی تا لهستان مرکزی ، به سرعت رشد کرد ، خود در طول مسیری بیشتر که بالکان و دریای آدریاتیک و اژه را به دریای بالتیک وصل می کرد. امتیازاتی که پادشاه در توسعه صنایع دستی ، مشاغل ، افزایش اهمیت و ساختن استحکامات مستحکم آن کمک کرده است. در سال 1307 ، اولین آیین نامه صنفی در اینجا ثبت شد و قدیمی ترین پادشاهی مجارستان بود.

موقعیت جغرافیایی کوشیتسه

کوشیتسه در ارتفاع 206 متری از سطح دریا قرار دارد و مساحتی معادل 242.77 کیلومتر مربع دارد. در شرق اسلواکی ، در حدود 20 کیلومتری از مجارستان ، 80 کیلومتری از اوکراین و 90 کیلومتری از مرزهای لهستان واقع شده است. این شهر در حدود 400 کیلومتری شرقی پایتخت اسلواکی ، براتیسلاوا قرار دارد و زنجیره ای از روستاها آن را به Prešov متصل می کند که حدود 36 کیلومتر از شمال است.کوزیس در رودخانه هورنود در حوضه کوشیس ، در شرقی ترین نقطه کوه های سنگ اسلواکی قرار دارد. به طور دقیق تر ، این زیر مجموعه ای از کوه های ernierna hora در شمال غربی و کوه های Volovské vrchy در جنوب غربی است. حوضه در شرق توسط کوههای Slascé vrchy روبرو شده است.

آب و هوای کوشیتسه

کوشیتسه دارای آب و هوای مرطوب قاره ای است ، زیرا این شهر در منطقه معتدل شمالی قرار دارد. این شهر دارای چهار فصل مشخص است. بارش در طی سال با بارندگی های فراوان که در طول تابستان رخ می دهد و در زمستان فقط تعداد کمی تغییر می کند. سردترین ماه ژانویه است که میانگین دمای آن 2.6 درجه سانتی گراد است و گرم ترین ماه جولای با متوسط ​​دمای 19.3 درجه سانتی گراد است.