کیتوه (kitwe)

مشخصات شاخص

جمعیت: ۵۲۲,۰۹۲
پیش شماره تلفن: ۲۱۲+
ساعت:

شرح

کیتوه | kitwe

کیتوه از نظر توسعه زیرساخت ها ، دومین شهر بزرگ از نظر وسعت و جمعیت و سومین شهر بزرگ در زامبیا است. این شهر یکی از توسعه یافته ترین مناطق تجاری و صنعتی در کشور ، در کنار اندولا و لوساکا است. کیتوه دارای مدارس خصوصی و دولتی بسیاری است. کیتو در سال 1936 در هنگام ساخت راه آهن توسط شرکت سیسیل رودز در زامبیای شمالی و مرکزی تاسیس شد. این نخستین بار به عنوان یک بخش کمکی ، غیر مرتبط با معدن اما پشتیبانی از یک مرکز گسترش معدنکاری مس در نکانا تأسیس شد. گسترش معادن مس در نكانا آن را به مركز مسلط در منطقه تبدیل كرد و كیتوه در سالها شروع به ساخت وسعت و اهمیت آن كرد و سرانجام از نكانا به عنوان مركز اصلی پیشی گرفت.

خط اصلی راه آهن رودزیا در سال 1937 به این کیتوه رسید و خدمات مسافر را در جنوب بولاوایو با اتصال به کیپ تاون ارائه داد. این خط به DR کنگو کشیده شد ، و از آنجا سرانجام به راه‌آهن بنگولا تا بندر اقیانوس اطلس لوبیو وصل شد ، که قبلاً مقداری از صادرات مس زامبیا را انجام می داد اما در حال حاضر بسته است. مدرسه بین المللی کیتوه یک مدرسه بین المللی خصوصی است که دارای یک پردیس در Nkana West در قطعه 10 ، خیابان 9 ، در خیابان بوما است. این شهریه با کیفیت در علوم و هنر ارائه می دهد. این برنامه همچنین برای دانشجویان دوره های تحصیلی به ویژه برای دانشجویانی که از راه دور تحصیل می کنند ، شهریه می دهد. این خدمات مشاوره ای را در طرح های پیشنهادی پروژه و نوشتن پایان نامه ارائه می دهد. این مدرسه در تاریخ 1 ژوئن 2012 به بهره برداری رسید.

مدرسه لچو یکی از بزرگترین مدارس کیتوه است. یک مدرسه بین المللی ، آموزش های پیش دبستانی ، ابتدایی ، متوسطه و پیشرفته را به دنبال یک برنامه درسی کمبریج ارائه می دهد. مدرسه لچو یک مدرسه چند فرهنگی است ، از این رو آموزش دینی زیادی وجود ندارد ، اما تعداد زیادی از گزینه های موضوع در آموزش متوسطه و پیشرفته است. این مدرسه به دلیل داشتن یک سیاست انضباطی خوب و تعدادی از فعالیت های فوق برنامه مانند شطرنج ، تنیس روی میز ، والیبال ، بسکتبال ، تنیس ، اسکواش ، راگبی ، هاکی ، فوتبال ، کریکت ، دو و میدانی ، شنا ، سافت بال ، نتبال ، هندبال ، بیس بال ، گرد ، برنامه دوک ادینبورگ و هنرهای رزمی. مدرسه لچو به دلیل توانایی های دانش آموزانش شناخته شده است: شنا الن هایت شنا در المپیک 2000 تابستانی نماینده زامبیا ، شناگران آندره و اورسولا کونزلی نماینده زامبیا در بازی های مشترک المنافع در انگلستان در ژوئیه 2002 ، ژاکوب مولنگا مهاجم اصلی تیم فوتبال زامبیا و شناگر بودند. جید هوارد نماینده زامبیا در مسابقات جهانی FINA بود. Eppa Tembo ، یک بازیکن شطرنج ، نماینده زامبیا در مسابقات جهانی 2008 بود.