کیسومو | kisumu   

مشخصات شاخص

کشور: کنیا
جمعیت: ۶۰۰,۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۵۷+
ساعت:

شرح

 کیسومو بزرگترین شهر در غرب کنیا و پایتخت بلوک اقتصادی منطقه دریاچه است که 15 از 47 ایالت کنیا را شامل می شود. کلانشهر کیسومو سومین شهر بزرگ شهر کنیا پس از پایتخت ، نایروبی و شهر ساحلی مومباسا است. کیسومو شهر بندری کنیا در دریاچه ویکتوریا و مرکز استان کیسومو شهرستان کنیا است. و در ارتفاع 1131 متری است. کیسومو شهر اصلی غرب کنیا ، پایتخت فوری سابق استان نیانزا ، مقر ایالت Kisumu County و دفتر مرکزی بلوک اقتصادی منطقه است که یک مجتمع 15 ایالت در کنیا غربی است. این بزرگترین و مهمترین شهر در غرب کنیا است. فرودگاه بین المللی کیسومو با پروازهای منظم به نایروبی و سایر شهرهای همجوار مانند مومباسا ، موانزا و کیگالی در این شهر خدمت می کند. بندر کیسومو در سال 1901 به عنوان پایانه اصلی داخلی راه آهن اوگاندا با نام “Port Florence”  تأسیس شد. اگرچه تجارت در دهه 1980 و 1990 رکود داشت ، اما دوباره در حدود صادرات نفت در حال رشد است.

کیسومو دارای زمین های بسیار حاصلخیزی است و تغییرات دما و بارندگی با دو فصل باران در سال در منطقه ، محیط مناسبی را برای طیف گسترده ای از محصولات کشاورزی فراهم می کند. منطقه کیسوموتقریبا 1.6 میلیون هکتار از اراضی کشاورزی دارد. با این حال ، تخمین زده می شود که در حال حاضر فقط 58 درصد از اراضی مورد استفاده قرار می گیرد. اكثر كشاورزي در منطقه حوضه درياچه معاشرت است و منجر به حجم نسبتاً كم توليد مي شود. بازده فعلی محصول در نظر گرفته می شود به طور قابل توجهی پایین تر از پتانسیل های موجود در شرایط خاک و آب و هوا است. کمبود بهره وری فعلی در زمین و بازده ناشی از عدم وجود بازارهای تضمین شده و خدمات پشتیبانی همراه است. مانند كشاورزی ، دامداری هم اكنون در درجه اول به صورت معیشت انجام می شود. گاوها نژادهای غالب بومی با تولید شیر کمتر از گاوهای درجه یک هستند.

موزه کیسومو ، که در سال 1980 تأسیس شده است ، مجموعه ای از غرفه ها در فضای باز را در ساختاری شبیه به یک خانه خانگی لو به نمایش گذاشته است. برخی از غرفه ها حاوی حیوانات زنده هستند. به عنوان مثال ، یک غرفه حاوی آکواریوم های بیشمار با انواع زیادی ماهی از دریاچه ویکتوریا ، به همراه پوسترهای توضیحی است. یک غرفه دیگر حاوی تراریوم است که حاوی مالباسی ، تفنگ کبرا ، پف دار و سایر مارهای سمی کنیایی است. علاوه بر این ، در خارج از درها ، این موزه چند نمایشگاه اضافی از جمله گودال مار و یک ظرف تمساح نیز دارد.غرفه های دیگر سلاح ها ، جواهرات ، ابزارهای مزرعه و سایر آثار باستانی ساخته شده توسط اقوام مختلف استان نیانزا را نشان می دهد. علاوه بر این ، نمایشگاه هایی از حیوانات پرنده و ماهی وجود دارد. یک غرفه خانه ای از هنرهای سنگی ماقبل تاریخ TARA را در خود جای داده است که پس از نصب در معرض نقاشی های دیواری در محل اصلی خود ، به دلیل حفاظت از خود به موزه برداشته شد.