خارکوف | Kharkiv

مشخصات شاخص

کشور: اوکراین
جمعیت: ۲,۱۳۹,۰۳۶
پیش شماره تلفن: ۳۸۰+
ساعت:

شرح

خارکوف دومین شهر بزرگ در اوکراین است. و در شمال شرقی کشور بزرگترین شهر منطقه تاریخی است. خاركوف مركز اداری منطقه خاركوف و منطقه اطراف آن است ، اگرچه از نظر اداری نیز به عنوان شهری با اهمیت از نظر ادغام است و متعلق به ریون نیست. این شهر در سال 1654 تأسیس شد و پس از شروع فروتنانه ، هنگامی که یک قلعه کوچک به مرکز اصلی صنعت ، تجارت و فرهنگ اوکراین در امپراتوری روسیه تبدیل شد. خاركوف از دسامبر 1919 تا ژانویه 1934 نخستین پایتخت جمهوری سوسیالیستی اتحاد جماهیر شوروی اوکراین بود و پس از آن پایتخت به كویو نقل مکان كرد. در حال حاضر ، خارکوف یک مرکز مهم فرهنگی ، علمی ، آموزشی ، حمل و نقل و صنعتی اوکراین است و دارای تعداد زیادی موزه ، تئاتر و کتابخانه است. صنعت آن در درجه اول تخصص در ماشین آلات و الکترونیک است. صدها شرکت صنعتی در این شهر وجود دارد.آثار باستانی به دوره برنز و همچنین آثار ساکنین بعدی سکاها و سرماتیا بر می گردد. همچنین  شواهدی وجود دارد که نشان می دهد فرهنگ چرنیخوف در قرن دوم و ششم در منطقه شکوفا شده است.

قلعه خارکوف در اطراف کلیسای جامع فرض بنا شد و قلعه آن در دانشگاه هیل قرار داشت. در سال 1689 این قلعه گسترش یافته و کلیسای جامع و کلیسای جامع سنت پوکروف را نیز شامل می شود که بعداً تعمید یافت و به عنوان مرکز پادشاهی محلی بدست آمد. به طور هم زمان در همان سال در مجاورت این شهر در کلوماک ، ایوان مازپه هتمن اوکراین اعلام شد. جنب کلیسای جامع سنت پوکروف دانشکده خارکوف بود که در سال 1726 از بلگرود به خارکوف منتقل شد. شهردار این شهر و شورای شهر کلیه امور تجاری و اداری را در شهر اداره می کنند. شهردار این شهر اختیارات اجرایی دارد. شورای شهر اختیارات اداری را در مورد مسائل دولت دارد.شهردار خارکوف با انتخاب عمومی مستقیم در خارکوف هر چهار سال یکبار انتخاب می شود. شورای شهر متشکل از نمایندگان منتخب است ، که طرح های مربوط به تخصیص بودجه ، اولویت های وظایف و سایر موضوعات در خارکوف را تأیید یا رد می کنند. نمایندگان شورای شهر هر چهار سال یکبار انتخاب می شوند. شهردار و شورای شهر جلسات منظم خود را در تالار شهر دراین شهر برگزار می کنند.

موقعیت جغرافیایی خارکوف

این شهر در سواحل رودخانه های خارکوف ، لوپان و ادی واقع شده است ، جایی که آنها در حوضه رودخانه Seversky Donets در منطقه شمال شرقی اوکراین جریان می یابند. پارک گورکی یکی از اصلی ترین جاذبه های خانوادگی در این شهر است. براساس توپوگرافی خارکوف ، این شهر را می توان به طور مشروط به چهار ناحیه پایین و چهار منطقه بالاتر تقسیم کرد. خارکف در دره بزرگی از رودخانه های خارکوف ، لوپان ، ادی و نمیشلیا قرار دارد. این دره از شمال غربی تا جنوب شرقی بین ارتفاعات میانه روسیه و دشت دونتسک نهفته است. تمام رودخانه ها در خارکوف به هم پیوسته و به رودخانه دونات های شمالی می رسند. سیستم خاصی از سدهای بتونی و فلزی توسط مهندسان برای تنظیم سطح آب در رودخانه های خارکوف طراحی و ساخته شده است.

آب و هوای خارکوف

خارکوف دارای آب و هوای قاره ای مرطوب است ، با زمستان های سرد ، برفی و تابستان های خشک و گرم. این شهرتابستانهای گرم و آفتابی دارد که به دلیل ارتفاع کم منطقه ، مجاورت با دریای سیاه و عرض جغرافیایی این شهر ، در مقایسه با دما در مناطق اروپای جنوبی نسبتاً معتدل است.خارکف زمستانهای نسبتاً طولانی و سرد دارد. میانگین بارندگی در سال 513 میلی متر است ، در سال ، بیشترین میزان بارندگی در ژوئن و جولای است.