کرالا

Kerala

مشخصات شاخص

کشور: کشور هند
جمعیت: ۳۳٬۳۸۷٬۶۷۷
پیش شماره تلفن: ۴۷۱(۹۱)+
ساعت:

شرح

کرالا با مرکزیت شهری به‌نام تریواندروم، ایالتی در جنوب کشور هند می‌باشد که در سواحل دریای عرب قرار گرفته و مرز طولانی مشترک و زیبایی با این دریا دارد. این ایالت که یکی از زیباترین نقاط دنیاست به بهشت استوایی با نخلستان‌ها و ساحل‌های شنی معروف است. این منطقه توریستی جدید، یک منطقه ساحلی بسیار زیبا با مزارع پلکانی، سرسبزی خاص و کانال‌های دلربا، به ‏عنوان مقصدی جدید برای توریست‌ها در شبه قاره هند محسوب می‌شود. با ایلیا گشت همسفر شوید تا بیشتر با این ایالت زیبا آشنا شویم.

معرفی کرالا

کرالا که دارای دو شهر بزرگ و مهم دیگر به‌نام‌های کوچی و کوزیکود نیز می‌باشد، به داشتن کوهستان های زیبا، انواع نارگیل ها، ادویه ‏جات و هنر هم معروف است. زبان رایج این منطقه مالایالم است که ریشه در قوم دراویدی دارد. این ایالت که دارای متنوع‌ترین ادیان در انواع خاص خود می‌باشد، با داشتن انواع معابد هندوها، مساجد مسلمانان و کلیساها برای مسافران جذابیت منحصر به فردی پیدا کرده است. همچنین به‌عنوان یکی از با سوادترین و تمیزترین ایالت‌های هند شناخته می‌شود. 

گردشگری

هرچند ممکن است از نظر تاریخی زیبایی این منطقه به پای تاج محل آگرا و یا قصرهای جیپور نرسد اما طبیعت کرالا بدون شک حرف اول را در کشور پهناور هند می‌زند. این ایالت به علت وجود نخل‌های ساحلی فراوان و ساحل‌های زیبای شنی، بهشت استوایی می‌نامند. بهشتی که نه فقط ساحل و دریا بلکه کوهستان‌های سر به فلک کشیده نیز در آن خودنمایی می‌کند. ماساژهای آیورودا یکی از عوامل شهرت کرالاست. همچنین تجربه خانه‌های قایقی روی آب، اقامت در روستاهای سنتی، سواحلی آرام با مرداب‌های زمردی رنگ زیبا، تپه‌های سرسبز، آبشارها، مزارع شالی و فستیوال‌های باشکوه قطعا سفری رویایی‌ای را برای گردشگران به این منطقه همراه خواهد داشت.

جغرافیا

کرالا که در جنوبی‌ترین نقطه هند قرار گرفته از شرق به دریای عرب محدود می‌شود و در غرب به ایالت تامیل نادو ختم می‌شود. اما قبل از رسیدن به ایالت تامیل نادو باید از منطقه کوهستانی بی نظیر Western Ghast که در غرب این ایالت واقع شده گذشت. همچنین در شمال نیز با ایالت Karnataka همسایه است. گفته می‌شود این منطقه محل تلاقی 44 رودخانه است. 

آب و هوا

آب و هوای استوایی در تمام طول سال در این منطقه حاکم است. فصل گرم، فصل بارانی، فصل سرد سه فصلی هستند که در این منطقه به طور معمول وجود دارند. از اواخر نوامبر تا اواسط فوریه، فصل سرد این منطقه که البته منظور از فصل سرد همان هوای خنک استوایی که دما بین 15 تا 25 درجه سانتی‌گراد است، می‌باشد. دمای حدود 35 درجه، دمایی است که در فصل گرم سال حاکم است. فصل بارانی کرالا نیز از اواخر می آغاز می‌شود که هوایی تقریباً همیشه بارانی را به همراه دارد.

دیدنی‌ها