کپ | kep

مشخصات شاخص

جمعیت: ۴۱,۷۹۸
پیش شماره تلفن: ۸۵۵+
ساعت:

شرح

 کپ کوچکترین استان کامبوج است. قلمرو کپ به جز 16 کیلومتر ساحل دریا در ضلع جنوبی جبهه تایلند و جزیره ویتنامی Phu Quoc کاملاً توسط استان کامپوت احاطه شده است. حد غربی 20 کیلومتر با شهر کامپوت فاصله دارد. محدوده شرقی در حدود 20 کیلومتری مرز ویتنام است.جزیره ی خرگوش در حدود 4.5 کیلومتری جنوب غربی کپ واقع شده است. گردشگران به دو سواحل ماسه ای سفید کشیده می شوند و دریا کم عمق و مناسب برای شنا است. در کف دریا انواع مرجان ها ، حیوانات دریایی و گیاهان وجود دارد که محققان و محیط شناسان را به خود جلب می کند.در زمان فرانسوی ، کپ متعلق به شرحنامه Résidentielle de Kampot ،  بود که به معتبرترین شهر ساحلی کامبوج تبدیل شد. در سال 1908 به عنوان چنین تأسیس شد و به نام Kep-Sur-Mer نامگذاری شد و تا اوایل دهه 1970 یک شهر تفریحی پررونق برای نخبگان فرانسه و کامبوج بود. جاده آسفالته شهر را با کامپوت متصل می کند. خط ساحلی کپ بیشتر از باتلاق های حرا و سنگ سیاه به جای ماسه های سفید Sihanoukville تشکیل شده است ، اگرچه تغذیه ساحلی با ماسه های سفید Sihanoukville ساحل را گسترده تر و تمیز تر کرده است.هم اکنون بیش از 60 مهمانخانه ، استراحتگاه و هتل در کپ وجود دارد.

 این کشور در حال حاضر یکی از سریعترین مناطق توریستی در حال توسعه در کامبوج با تمرکز بر روی مشاغل متوسط ​​و پرمصرف است. پنج مدرسه برای آموزش متوسطه در این استان با حضور 588 دانش آموز در استان مستقر است که از این تعداد 246 نفر در سال 2008 دختر بودند. در همان سال 9 مهد کودک و 21 مدرسه ابتدایی با کل جمعیت 9،644 دانش آموز وجود داشت. به عنوان یک شهرک فرانسوی سابق ، کیپ کرسی مدارس فرانسوی مانند خواهران مکتب پراویدنس بود که در سال 1975 با بسته شدن قدرت خمر روژ بسته شد. این ساختمان در اوایل سال 2012 تخریب شد و زمین اختصاص یافت به دفاتر رسمی.میراث فرانسوی در آموزش و پرورش امروزه توسط Ecole pour Tous اختصاص داده شده است که عمدتا به کودکان در منطقه اختصاص داده شده است. بسته به دانشگاه کامپوت ، در نزدیکی استان ، این دانشگاه دانشگاهی ندارد.دانشکده فنی Don Bosco Kep آموزش فنی را به جوانان محلی ارائه می دهد ،  و انجمن باغ های کپ هر دو مؤسسه برای کودکان و نوجوانان محروم است.مدرسه بین المللی کپ اولین مدرسه آموزش زبان انگلیسی در کپ است که به دنبال یک برنامه درسی کمبریج در صبح ها و بعد از ظهرها به کلاس های خمر مانند خواندن ، نوشتن و تاریخ از جمله موضوعات دیگر می پردازد.

جزیره خرگوش Koh Tunsay احتمالاً اصلی ترین جاذبه گردشگری در کپ است ، با این حال کوچکترین استان کامبوج دارای مکان های دیدنی دیگری است که از منظر محیط به عنوان اکوتوریسم نه تنها توسط دولت محلی بلکه با ابتکارات خصوصی مانند Kep Tourist ترویج می شود. انجمن که هتل ها و رستوران های محلی استان را گرد هم می آورد.ساحل کپ در منطقه Kep کپ ، در نوک شبه جزیره واقع شده است. منطقه محل چندین عمارت ویران شده فرانسه است. بیشتر اوقات شن و ماسه سیاه با شن و ماسه سفید سیهانوکلویل بهبود می یابد.جنگل جنگی در داخل پارک ملی کپ با 8 کیلومتر پیاده روی در اطراف تپه های کپ واقع شده است. مزرعه پروانه یک باغ بوم شناسی خصوصی در دنباله دره یاسمین است که برای حفظ محیط محلی به رهبری افراد نیکوکار و مهاجران خارجی اختصاص داده شده است. بنای خانه دون بوسکو در مه 2012 به عنوان ادای احترام به دون بوسکو افتتاح شد و این بازتولید خانه ای است که جان بوسکو در سال 1816 در کاستلنووو دون بوسکو ، ایتالیا به دنیا آمد. در داخل پردیس مرکز حرفه ای دون بوسکو قرار دارد.باغ وحش Teuk Chhou یک باغ وحش خصوصی است که در 2.5 کیلومتری شهر استانی در دهکده Thmei در کمون Prey Thom واقع شده است و محل زندگی انواع حیوانات و گیاهان است.