کازان | Kazan

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱٬۱۴۳٬۵۳۵
پیش شماره تلفن: ۸۴۳(۷)+
ساعت:

شرح

کازان | Kazan

کازان که به‌نام‌های غازان یا قازان هم شناخته می‌شود، در فدراسیون روسیه پایتخت جمهوری تاتارستان است. این شهر که یکی از مهمترین شهرهای روسیه می‌باشد، هشتمین شهر پر جمعیت این کشور پهناور به‌شمار می‌رود. این شهر با قدمتی هزار ساله یکی از شهرهای چند قومیتی ایالت تاتارستان است که در سال 2005 از طرف سازمان یونسکو به‌عنوان شهری بدون نژادپرستی و هم‌زیستی مسالمت آمیز بین اقوام و ادیان مختلف، به‌خصوص مسلمانان و مسیحیان، معرفی شد. همراه ایلیا گشت به این شهر تاریخی سفر کنید. 

معرفی کازان

کازان شهری باشکوه و توریستی است که تاریخ پیدایش آن به سده 11 تا 13 میلای برمی‌گردد. این شهر به‌عنوان سومین پایتخت روسیه انتخاب شده  و از برزگترین مراکز اقتصادی و سیاسی و علمی و فرهنگی آن است. موضوع جالب توجه در مورد این شهر همزیستی صلح‌آمیز و خلاقانه‌ی ادیان و ملیت‌های مختلف در کنار هم است بطوریکه حتی معبدی معروف به نام معبد تمام ادیان در آن وجود دارد. این معبد به «معبد جهانی» (Temple of All Religions) یا «مرکز فرهنگی بین المللی وحدت مذهبی» نیز شهرت دارد. این معبد یک گنبد کلیسای اورتدکس، مناره‌ای شبیه مناره‌ی مساجد، اِلِمان‌هایی از کنیسه و سایر نمادهایی که نشان‌دهنده‌ی ۱۶ عقیده‌ی متفاوت دینی در دنیا است را شامل می‌شود.

گردشگری

به جز معبد همه ادیان که به دست شخصی خیر به‌نام ایلدار خانوف در سال 1992 در کنار رودخانه ولگا ساخته شد و از جذابترین مکان‌های دیدنی کازان است، کرملین کازان، مسجد قل شریف، کلیسای بشارت، برج سویومبیکه و برج ناقوس کلیسای اپیفنی از دیگر بناهای تاریخی و مکان‌های دیدنی و توریستی این شهر هستند که جذابیت فوق‌العاده‌ای به آن بخشیده‌اند.

جغرافیا

این شهر که در بخش شرقی روسیه اروپایی واقع شده، 797 کیلومتر با شهر مسکو پایتخت اول روسیه و 1523 کیلومتر با سن‌پترزبورگ فاصله دارد. همچنین محل پیوستن دو رود ولگا و کازنکا در جمهوری تاتارستان است. گفته ‌می‌شود این شهر در ابتدا روی تپه‌ای دیگ مانند به‌نام کرمن واقع شد که به‌معنای دیگ است و نام کازان هم از آن گرفته شده است. 

هتل‌ها

دیدنی‌ها