کاسسه | kasese

مشخصات شاخص

کشور: اوگاندا
جمعیت: ۷۴۷,۸۰۰
پیش شماره تلفن: ۲۵۶+
ساعت:

شرح

کاسسه | kasese

کاسسه شهری در شمال دریاچه جورج در منطقه غربی اوگاندا است. فقط در اطراف معدن مس در کیلمبه رشد کرد ، در حالی که بعداً توجه به معدن کبالت معطوف شد. این شهر رئیس منطقه کاسسه است و دفتر مرکزی در آن قرار دارد. کاسسه بزرگترین شهر در منطقه روانسورورو است. چارلز بمبئی ، اوموسینگا از روانسورورو ، کاخی را در این شهر نگهداری می کند.کاسسه در انتهای غربی راه آهن اوگاندا به کامپالا و تورورو واقع شده است و محل اقامت فرودگاه کاسی است. این شهر در نزدیکی کوه های روانزوری و پارک ملی ملکه الیزابت قرار دارد. کاسسه تقریباً 345 کیلومتر ، از طریق جاده ، در غرب کامپالا ، پایتخت اوگاندا و بزرگترین شهر است. این شهر در حدود 61 کیلومتری ، از طریق جاده ، شمال شرقی Mpondwe ، شهر مرزی در مرز بین المللی بین اوگاندا و جمهوری دموکراتیک کنگو است.

ese Cobalt Company Limited  ، واقع در جاده کاسسه به Rubirizi درست در جنوب منطقه تجاری کاسسه، کبالت را از لجن مانده پس از استخراج مس از سنگ معدن خام استخراج می کند. منطقه Asese در امتداد خط استوا قرار دارد. این کشور با منطقه کابارول از شمال هم مرز است ، ولسوالی کاموینگ در شرق ، منطقه روبیریزی در جنوب و جمهوری دموکراتیک کنگو در غرب است. دفتر مرکزی منطقه کاسسه تقریباً 359 کیلومتری ، از طریق جاده ، در غرب کامپالا ، پایتخت اوگاندا و بزرگترین شهر واقع شده است. این شهر در مجموع 2724 کیلومتر مربع دارد که 885 کیلومتر مربع آن برای پارک ملی ملکه الیزابت و 652 مایل مربع برای پارک ملی کوه روونزوری رزرو شده است. 1.187 کیلومتر مربع برای سکونت انسان و استفاده اقتصادی است. حومه روانسورورو ، که در سال 2002 حدود 750،000 نفر جمعیت در آن زندگی می کند ، زیر مجموعه منطقه Bundibugyo ، Ntoroko است.

شهر کاسسه با بیش از 85 درصد افرادی که دهقانان به دلیل معیشت خود به کشاورزی معیشتی وابسته اند ، عمدتاً کشاورزی است. این دو فصل بارانی دارد که بین مارس تا مه و آگوست تا نوامبر است. درجه حرارت به طور معمول بین 23 تا 30 درجه سانتی گراد است. بیشتر محصولات کشاورزی یا در کامپالا و سایر شهرها و شهرهای اوگاندا به فروش می رسد یا برای فروش می رود. پرورش ماهی به آرامی در این ولسوالی در حال وقوع است و تقاضا برای ماهی هم از نظر محلی و هم در کشورهای همسایه است. دام در این ولسوالی شامل: گاو ، بز ، خوک و مرغ است. ماهیگیری در دریاچه جورج و در دریاچه های دهانه کوچکتر در منطقه انجام می شود. دو ساحل اصلی در سواحل دریاچه جورج ، ماهیرو و کایینجا وجود دارد. گذرگاه مرزی اصلی این منطقه Mpondwe است که هر روز حدود 25000 نفر از جمهوری دموکراتیک کنگو عبور می کنند و از آن عبور می کنند.

دیدنی‌ها