کریم آباد | karimabad

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۶,۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۹۲+
ساعت:

شرح

کریم آباد | karimabad

کریم آباد پایتخت ناحیه هونزا ، در استان گیلگیت-بالتستان پاکستان است. گاردین آن را به عنوان یكی از پنج بهترین سایتهای جهانگردی در پاکستان قرار داد. کریم آباد به افتخار شاهزاده کریم آقاخان ، رئیس روحانی کنونی جامعه شیعه اسماعیلی نذاری نامگذاری شد ، گرچه افراد محلی هنوز هم با نام قدیمی خود بالتیت به کریم آباد مراجعه می کنند. پوشش گیاهی گل در طبیعت از گل سرخ ، پانی ، لیلی ، زونیا و کیهان تشکیل شده و درختانی مانند سیب ، زردآلو ، گردو ، توت ، بید ، درخت صنوبر نیز تشکیل شده است. بالتیت تا اواسط قرن بیستم بیش از 750 سال به عنوان پایتخت دره هانزا خدمت کرد. پس از اینکه پاکستان در سال 1947 به کشوری مستقل تبدیل شد ، استان هونزا که تحت کنترل میر کنترل می شد به خواست خود به پاکستان پیوست. پیش از این ، پایتخت از Balit به قسمت پایین تپه ها به سمت کریم آباد منتقل شده بود که در آن ساختمانهای جدید احداث شده و پایتخت جدید شد. این شهر پس از توسعه بزرگراه کاراکورام ، با تعدادی از مجتمع های خرید که در زمینه صنایع دستی ، هتل ها ، رستوران ها و آژانس های مسافرتی فعالیت می کنند ، به یک مکان توریستی تبدیل شده است. در زمان رقابت با اندونزی ، استرالیا ، هند و انگلیس و سایر کشورها ، هر دو بالت فورت و دهکده کریم آباد جایزه جهانی جهانگردی را در سال 2000 دریافت کردند.

در سال 1986 یک مدرسه دبیرستانی در شهر وجود داشت. این شهرک از بنیاد آقاخان ، یک موسسه خیرخواهانه ، که در فعالیت های زیربنایی مانند جاده ها و آبرسانی و همچنین در ایجاد مؤسسات آموزشی و مراکز درمانی شرکت می کند ، کمک های چشمگیری دریافت کرده است. همچنین مدرسه هایی برای خانمها مانند مدرسه عالی متوسطه دخترانه آقاخان ، و مدرسه عمومی یادبود هاگگاوا که توسط ژاپن اداره می شود ، وجود دارد که برای دختران محبوب است. اقتصاد با محصولاتی مانند برنج ، ذرت ، میوه و سبزیجات که در شرایط آبیاری کشت می شود ، به کشاورزی وابسته است. نقاط دیدنی اطراف این شهر قلعه بالتیت ، بنای تاریخی ملکه ویکتوریا ، کانال راه رفتن و کوه های پوشیده از برف Rakaposhi و یخچال های طبیعی Ulter Nala است.

بالتیت که پایتخت اصلی دره هانزا بود ، در قرن سیزدهم تأسیس شد. قلعه ای در پس زمینه کوه های پوشیده از برف ، در قرن هفدهم میلادی ساخته شده است ، هنگامی که همسر میر آیشو دوم ، همسر حاکم بالتی ، آمد تا در هانزا زندگی کند. این قلعه توسط هنرپیشه هایی که توسط وی آورده شده است به سبک بالتی ساخته شده است. این در زمان حکومت پسر آیشو دوم مرمت شد. میر ناظم خان با کاغذ دیواری ، پرده ها ، شومینه ها ، بالکن ها ، و پنجره ها با شیشه رنگی مجدداً مورد بازسازی قرار گرفت. نمای بیرونی قلعه شستشوی سفید داده شده است. وی همچنین برای برگزاری جلسات شورا یک سکوی بلند در تراس ایجاد کرد. هنگامی که پایتخت به کریم آباد منتقل شد ، این قلعه از تمام مبلمان و تزئینات داخلی آن محروم شد. پسر ناظم خان در سال 1945 به کریم آباد منتقل شده بود. در سال 1984 ساختاری متروک بود. اما بین سالهای 1990 تا 1996 این قلعه کاملاً با کلیه عناصر ساختاری قلعه قدیمی بازسازی شد و نقشه اصلی آن با در نظر گرفتن فاضلاب زلزله انجام شد. این قلعه منظره ای را به وجود می آورد که گویی تازه ساخته شده است اما تمام ویژگی های اصلی را حفظ می کند و منظره ای از دره هونسا را ​​فرمان می دهد. برخی از اتاق های این قلعه دارای نمایشگاه لباس و عکس و همچنین برخی از کشتی های باستانی و مبلمان اهدای اهالی محل است.

بنای تاریخی ملکه ویکتوریا بر روی یک سنگ صخره در انتهای عقب کریم آباد بنا شده است. تنها با گذشت حدود یک ساعت از طریق کانال های آبیاری ، یک زمین چوگان ، یک برج ساعت قدیمی و یک گذرگاه باریک که با سنگ ها عبور کرده است ، می توان به آن سفر کرد. همچنین به عنوان یک جاذبه گردشگری برای پیاده روی در مسیر خود برای لذت بردن از زیبایی های زیبا از دره هانزا. برخی کانال ها از شهرک کریم آباد عبور می کنند. آب جاری در کانال همچنین جذاب است زیرا دارای رنگ مخملی ناشی از مقدار دقیقه ذرات میکا ریز است.

موقعیت جغرافیایی کریم آباد

شهر کریم آباد ، واقع در ساحل غربی رودخانه هونزا ، در مناطق شمالی پاکستان ، در دره ای واقع شده است که 8200 متر ارتفاع دارد. این شهر از تراسهای بزرگ و شیب دار با دیوارهای سنگی شیب دار ساخته شده است. این شهر محل کار توقف افرادی بود که از طریق کوه های هندوکش به سمت واله کشمیر سفر می کردند. این منطقه در میان قله های پوشیده از برف کوهی از راکاپوشی قرار دارد ، و یخچال های طبیعی مانند اولتر نلا به عنوان پشت زمینه و دره های عمیق قرار دارند. دسترسی آن از طریق جاده تپه گیلگیت است.

 

 

 

دیدنی‌ها