کاوهسیونگ | Kaohsiung

مشخصات شاخص

جمعیت: ۲,۵۵۵,۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۷+
ساعت:

شرح

کاوهسیونگ شهر ساحلی در جنوب تایوان است. این شهررسما یک شهرداری ویژه با مساحت 2،952 کیلومترمربع است که از مرکز شهر ساحلی تا محدوده یوشان روستایی امتداد دارد. این شهر سومین بخش اداری پرجمعیت ترین و دومین کلانشهر بزرگ تایوان است. کاوهسیونگ از زمان تأسیس در قرن 17th ، از یك دهكده تجاری كوچك به مركز سیاسی و اقتصادی جنوب تایوان با صنایع كلیدی مانند ساخت ، فولاد سازی ، پالایش نفت ، حمل و نقل بار و کشتی سازی تبدیل شده است. توسط GaWC با برخی از برجسته ترین زیرساخت ها در تایوان طبقه بندی شده است به عنوان “کافی بالا”. بندر کاوهسیونگ بزرگترین و شلوغ ترین بندر در تایوان است در حالی که فرودگاه بین المللی کاوهسیونگ دومین فرودگاه شلوغ با تعداد مسافر است. این شهر با سرعت زیاد و راه آهن معمولی و همچنین چندین آزادراه ملی به خوبی با سایر شهرهای بزرگ ارتباط برقرار کرده است. همچنین میزبان مقر ناوگان نیروی دریایی جمهوری چین و آکادمی دریایی آن است. کارهای عمومی جدید اخیر مانند مرکز هنری پیر، مرکز ملی هنر کاوهسیونگ و مرکز موسیقی کاوهسیونگ با هدف رشد صنعت گردشگری و فرهنگی این شهر انجام شده است.تاریخ مکتوب این شهر را می توان در اوایل قرن 17 کشف کرد ، از طریق مطالعات باستان شناسی علائم فعالیت های انسانی را در منطقه از حدود 7000 سال پیش یافته است. پیش از قرن هفدهم ، این منطقه توسط ساکنان ماكاتائو از قبیله سیرایا ساكن شده بود ، كه براساس نام خود تاكائو جزیره مستقر شدند “تاکائو” به معنی “جنگل بامبو” به زبان بومی است.

موقیت جغرافیایی کاوهسیونگ

این شهر در سواحل جنوب غربی تایوان روبروی تنگه تایوان واقع شده است و در شمال با شمال استان هم مرز است ، شهرستان چیایی و نانتو در شمال غربی ، شهرستان تایتونگ در شمال شرقی آن و شهرستان پینگ تونگ در جنوب و جنوب شرقی آن است. مناطق مرکز شهر در بندرگاه کاوهسیونگ با جزیره سیجین در آن طرف بندر واقع شده است و به عنوان یك موج شکن طبیعی عمل می كند. بندر نظامی Zuoying در شمال بندرگاه کاوهسیونگ و مرکز شهر قرار دارد

آب و هوای کاوهسیونگ

کاوهسیونگ  دارای آب و هوای ساوانای گرمسیری با میانگین دمای ماهانه بین 20 تا 29 درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی بین 71 تا 81 است. آب و هوای گرم کاوهسیونگ بخاطر عرض جغرافیایی کم و قرار گرفتن در معرض دمای آب گرم دریا در طول سال ، با گذر از جریان Kuroshio جاری در سواحل جنوب تایوان ،  و دامنه کوه مرکزی در شمال شرقی بسیار خنثی شده و از شمال خنک می شود. بنابراین ، این شهر دارای آب و هوای قابل توجهی گرمتر از شهرهای مجاور است که در عرض های جغرافیایی مشابه مانند هنگ کنگ ، گوانگژو و همچنین شهرهای مختلف در جنوب شمال ویتنام مانند هانوی واقع شده اند. اگرچه آب و هوا به عنوان گرمسیری طبقه بندی می شود ، این شهر بر خلاف اکثر شهرهای آسیا که با این آب و هوا طبقه بندی شده اند دارای آب و هوای خنک تر است اما در نزدیکی خط استوا مانند سنگاپور یا مانیل قرار دارد. حداکثر دمای روزانه به طور معمول در فصول گرم سال از 30 درجه سانتیگراد و 25 درجه سانتیگراد در طول فصل خنک فراتر می رود. همچنین ، علاوه بر درجه حرارت بالا که در ماه های معمول تابستان اتفاق می افتد ، دمای روز مناطق ولسوالی های داخل شهر غالباً از اواسط ماه مارس تا اواخر آوریل قبل از شروع فصل موسمی ، بالاتر از 33 درجه سانتیگراد است. آسمان و جریان هوای جنوب غربی. میانگین بارندگی سالانه در حدود 1885 میلی متر است که در درجه اول از ژوئن تا آگوست متمرکز شده است. در بیش از 2،210 ساعت آفتاب روشن ، این شهر یکی از آفتابی ترین مناطق تایوان است.

اقتصاد در کاوهسیونگ

کاوهسیونگ یک بندر بزرگ و صنعتی بین المللی در جنوب غربی تایوان است. به عنوان یک مرکز صادرات ، کاوهسیونگ به فضای داخلی کشاورزی جنوب تایوان و همچنین کوه های جنوب شرقی خدمت می کند. صادرات عمده مواد اولیه شامل برنج ، شکر ، موز ، آناناس ، بادام زمینی و مرکبات است. پارک صنعتی 2،200 هکتار ، واقع در کنار آب ، در اواسط دهه 1970 به پایان رسید و شامل کارخانه فولاد ، کشتی سازی ، مجتمع پتروشیمی و سایر صنایع است. این شهر دارای پالایشگاه روغن ، کارخانه های آلومینیوم و سیمان ، کارخانه های کود ، کارخانه های تولید شکر ، آجر و کاشی ، کارخانه های کنسرو سازی ، کارخانه های تولید نمک و کارخانه های تولید کاغذ روغنی است. در اواخر دهه 1970 منطقه کوهستانی برای صادرات تعیین شد ، کاوهسیونگ همچنین سرمایه گذاری خارجی را برای پردازش مواد اولیه خریداری شده محلی برای صادرات به خود جلب كرد.

کشاورزی در کاوهسیونگ

عمده محصولات كشاورزي در کاوهسیونگ سبزيجات ، ميوه ها و برنج ها با كل زمين هاي زراعي 473 كيلومترمكعب است كه 16٪ از مساحت كل شهرداري را تشكيل مي دهد. کاوهسیونگ دارای بالاترین تولید گواوا ، عناب و لیش در تایوان است. دامپروری اصلی حیوانات مرغ ، گاو شیری ، گوزن ، اردک ، غاز ، خوک و گوسفند است. کل نتایج کشاورزی سالانه در کوهسونگ 24.15 میلیارد دلار NT است.