قندهار | Kandahar

مشخصات شاخص

کشور: افغانستان
جمعیت: ۵۵۷,۱۱۸
پیش شماره تلفن: ۹۳+
ساعت:

شرح

قندهار شهری است که در افغانستان واقع شده و در جنوب کشور در کنار رود ارغنداب و در ارتفاعی به طول 1101 متر واقع شده است. این مرکز استان قندهار و همچنین مرکز منطقه فرهنگی بزرگتر به نام لوی قندهار است. در سال 1709 میرویس هوتاک این منطقه را به یک پادشاهی مستقل تبدیل کرد و این شهر را به پایتخت سلسله هوتاک تبدیل کرد. در سال 1747 ، احمد شاه دورانی ، بنیانگذار سلسله دورانی ، قندهار را به پایتخت امپراتوری افغانستان تبدیل کرد. قندهار یکی از مهمترین شهرهای مهم پشتون ها است و بیش از 300 سال کرسی قدرت آنها بوده است. این مرکز عمده تجارت گوسفند ، پشم ، پنبه ، ابریشم ، نمد ، دانه های غذایی ، میوه های تازه و خشک و دخانیات است. این منطقه میوه های خوبی به خصوص انار و انگور تولید می کند و این شهر دارای گیاهانی برای کنسرو ، خشک کردن و بسته بندی میوه است و منبع اصلی ماری جوانا و حشیش در تاجیکستان است.

کاوش های بریتانیا در دهه 1970 کشف کرد که قندهار در اوایل هزاره اول قبل از میلاد به عنوان یک شهر بزرگ مستحکم وجود داشته است. در حالی که این دوره اولیه دراین شهر دقیقاً از طریق رادیوکربن انجام نشده است ، مقایسه های سرامیکی با آخرین دوره در شهر مهم برنز مندیگاک ، یک بازه زمانی تقریبی از 1000 تا 750 قبل از میلاد را پیشنهاد کرده اند. این شهر مستحکم در قرنهای 6 تا 4 قبل از میلاد به پاسگاه مهم امپراتوری هخامنشی تبدیل شد و بخشی از استان آراخوسیا را تشکیل داد. قندهار مرکز منطقه ای در جنوب افغانستان ، نزدیک به مرز با پاکستان است. کاربری اراضی غیر ساخته نشده 59٪ از کل زمین را تشکیل می دهد. در منطقه ساخته شده ، توطئه های خالی درصد کمی ازمین های مسکونی  را اشغال می کنند. یک خوشه تجاری قابل توجهی در طول جاده به پاکستان در منطقه 5 وجود دارد. هند ، ایران و پاکستان کنسولگری خود را در اینجا برای پیوندهای تجاری ، نظامی و سیاسی اداره می کنند.

آب و هوای قندهار

قندهار دارای آب و هوای نیمه خشک است ،  که میزان بارش کمی در آن مشاهده می شود و تغییرات زیادی بین دمای تابستان و زمستان وجود دارد. تابستان از اواسط ماه مه آغاز می شود ، تا اواخر سپتامبر ادامه دارد و بسیار خشک است. دما در جولای با متوسط ​​دمای 24 ساعته در حدود 31.9 درجه سانتی گراد به بالاترین میزان خود می رسد. آنها از اوایل ماه اکتبر تا اواخر نوامبر توسط بوته های خشک دنبال می شوند ، با روزهایی که هنوز در دمای 20 درجه سانتیگراد  تا ماه نوامبر وجود دارد ، گرچه شب ها به شدت خنک تر هستند. زمستان از ماه دسامبر آغاز می شود و بیشتر بارندگی های آن را به صورت باران می بیند. دما در ژانویه به طور میانگین 5.1 درجه سانتی گراد است ، اگرچه کمترین درجه یخبندان می تواند پایینتر از انجماد باشد. آنها در اوایل ماه مارس به پایان می رسند و به دنبال آن چشمه ای دلپذیر تا اواخر آوریل با درجه حرارت عموماً در 10 درجه سانتیگراد بالا تا پایین آمدن 30 درجه سانتیگراد قرار می گیرد. هوای آفتابی در تمام سال به ویژه در تابستان که بارندگی بسیار کمیاب است ، غالب است. متوسط ​​دما در اینجا 18.6 درجه سانتی گراد است.

دیدنی‌ها