کامپوت | kampot

مشخصات شاخص

جمعیت: ۴۹,۵۹۷
پیش شماره تلفن: ۸۵۵+
ساعت:

شرح

کامپوت شهری در جنوب کامبوج و مرکز استان کامپوت است. در رودخانه Praek Tuek Chhu در جنوب شرقی کوههای فیل و در حدود 5 کیلومتری از خلیج تایلند واقع شده است. کامپوت پس از از دست دادن دلتای مکونگ و قبل از تأسیس سیهانوکویل ، پایتخت کپی ریزنویس Résidentielle de Kampot تحت حاکمیت فرانسه و مهمترین بندر کامبوج بود. مرکز آن برخلاف اکثر مرکز استانهای کامبوج ، مرکب از معماری استعماری فرانسه قرن نوزدهم است. منطقه و شهر به دلیل فلفل با کیفیت بالا شناخته می شود ، که در سراسر جهان صادر می شود. همچنین به سس ماهی کامپوت ،  و دورین معروف است.در زمان قرن نوزدهم ، دولت استعمار فرانسه كامپوت به دلیل محدودیت پادشاهی كامبوج به یك مركز اداری منطقه ای با وضعیت منطقه مرزی ایالتی تبدیل شد.

در سال 1889 سرشماری استعماری فرانسه گزارش می دهد یک جامعه چند قومی: شهر کامپوت شامل “کامپوت کامبوج” در رودخانه Prek-Kampot و “Kampot چینی” در سمت راست رودخانه شاخه غربی شاخه غربی رود Prek-Thom است. در این نزدیکی نیز یک دهکده ویتنامی به نام Tien-Thanh و یک روستای دیگر ویتنامی در جزیره Traeuy Koh واقع شد. یک جزیره مالایی نیز در جزیره Traeuy Koh وجود داشته است. روستاهای اضافی با قومیت مختلط ذکر شده است.

کامپوت گرچه کاملاً بی خطر تلقی می شود ، اما هنوز هم با چالش های زیادی در رابطه با جرم ، امنیت و ایمنی ، به ویژه درگیر گردشگران و ساکنان خارجی روبرو است. علیرغم برخی تلاش ها برای تأمین امنیت بهتر و پولیس ، مقامات محلی در سالهای اخیر به دلیل پاسخ آنها به تعدادی از جرایم جدی با مشخصات بالا ، از جمله تجاوز و قتل ، که با آن رفتار ضعیف صورت گرفته ، مورد انتقاد قرار گرفتند. همانطور که در Sihanoukville همسایه ، پلیس در کامپوت متهم به فساد ، قاچاق مواد مخدر و مواد مخدر و پیوند به جرم سازمان یافته شده است. برخی از اعضای جامعه مهاجران کامپوت همچنین به دلیل تلاش های ادعا شده برای سانسور ، پوشاندن و کنترل هرگونه اخبار یا بررسی های منفی درباره شهر ، مشاغل آن و ساکنان ، به ویژه در گروه ها و صفحات رسانه های اجتماعی ، با انتقاداتی روبرو شده اند.

 

دیدنی‌ها