جورمالا | jurmala

مشخصات شاخص

جمعیت: ۵۶۶۴۶
پیش شماره تلفن: ۳۷۱+
ساعت:

شرح

جورمالا شهری در لتونی است ، در حدود 25 کیلومتری غرب ریگا. جرملا یک شهر تفریحی است که 32 کیلومتر در آن فاصله دارد و بین خلیج ریگا و رودخانه لیلوپ ساخته شده است. این شهر به پنجمین شهر بزرگ لتونی تبدیل شده است.در حالی که لتونی بخشی از اتحاد جماهیر شوروی بود ، جورمالا برای مقامات عالی سطح حزب کمونیست ، به ویژه لئونید برژنوف و نیکیتا خروشچف ، مقصد تفریحی و تفریحی و توریستی مورد علاقه بود. اگرچه امکانات بسیاری از جمله خانه های ساحلی و هتل های بتونی باقیمانده است ، اما برخی از آنها به هم ریخته اند. جورمالا با سواحل طولانی رو به خلیج ریگا و خانه های چوبی رمانتیک به سبک آرت نورو به عنوان یک جاذبه توریستی باقی مانده است.

شهرت جورمالا به عنوان مقصد آبگرم از اواخر قرن 18 و اوایل قرن 19 آغاز شد. زمین داران ثروتمند سنت استراحت در ساحل را آغاز کردند و افسران ارتش روسیه برای استراحت پس از جنگ های ناپلئونی به اینجا آمدند و بعداً به همراه خانواده های خود بازگشتند. اوج توسعه منطقه جورمالا افتتاح راه آهن ریگا – توکومس در سال 1877 بود که باعث افزایش چشمگیر تعداد بازدید کنندگان و در نتیجه رونق بخشیدن به توسعه شهر به عنوان تفرجگاه شد. جورمالا همچنین به عنوان آبگرم درمانی به شهرت رسید. نسیم دریا ، عطر کاج ، چشمه های معدنی و ساحل شنی بسیاری از آسایشگاه ها را برای توسعه در سطح شهر تشویق می کند. در زمان اتحاد جماهیر شوروی ، جورمالا به دلیل سواحل و آسایشگاه هایش مورد توجه مقامات کمونیست بود ، تعطیلات نیز به عنوان پاداش برای اعضای ارشد اتحادیه اهدا می شد. این شهر به یکی از محبوب ترین مقصد تعطیلات در کل اتحادیه تبدیل شد. آبگرم ها از حمام گل و لای تا سوارکاری و پیاده روی در جنگل امکانات را ارائه می دادند. در تابستان کنسرت های زیادی برگزار می شود.

در حالی که ریگا به سرعت پیشرفت کرده و پذیرای تعداد فزاینده ای از گردشگران غربی است ، جورمالا از این عقب مانده است. اکنون روسها مشمول شرایط سخت ویزا هستند و هنوز سواحل آن هنوز تعداد قابل توجهی از اروپایی ها را به خود جلب نکرده اند و صنعت توریستی را با یک کار سخت روی دست می گذارند. با این حال ، در طی چند سال گذشته ، جورمالا شروع به بهبودی کرد. بسیاری از افراد مشهور روسی ، بازرگانان موفق و سایر افراد اقدام به خرید خانه هایی در نزدیکی ساحل کرده اند ، و بسیاری از جشنواره ها و فعالیت های دیگر بسیاری از افراد را هر تابستان بیشتر و بیشتر به این شهر می رسانند. در حال حاضر ، جرملا تقریباً به محبوبیتی که تجربه کرده توسط نخبگان اتحاد جماهیر شوروی ، دست یافته است.

 متمایزترین ویژگی معماری در جورمالا شیوع خانه های چوبی مربوط به قرن نوزدهم و نیمه اول قرن بیستم است. بیشتر ساختمانها توسط معماران آلمانی بالتیک و لتونی ساخته شده اند ، اما همچنین آثاری از معماران روسی ، فنلاندی و سایر معماران نیز در آن وجود دارد. معماری جورمالا به طور معمول در کلاسیک گرایی ، رمانتیسم ملی و سبک های مدرن قرار می گیرد. این شهر دارای یک لیست رسمی از 414 ساختمان تاریخی تحت حمایت ، و همچنین بیش از 4000 سازه چوبی است. ایستگاه Dubulti نمونه ای از معماری مدرن مدرن پوسته بتونی مجسمه است.

ساحل جورمالا 33 کیلومتر طول دارد ، پوشیده از شن کوارتز سفید. آبهای ساحلی کم عمق برای کودکان مناسب و بی خطر است. این ساحل مجهز به زمین بازی ، نیمکت های کوچک ، زمین های فوتبال و زمین های والیبال و همچنین فرود برای کالسکه ها و صندلی های چرخدار است. در بهار و پاییز قطعات کهربا را می توان در ساحل یافت. ساحل هر منطقه شخصیت خاص خود را دارد. در Majori و Bulduri ، جایی که پرچم آبی پرواز می کند ، اجاره دوچرخه آب یا استراحت در کافه ساحل امکان پذیر است. در دوبلوتی و دزناری مسابقات در فوتبال ساحلی و والیبال برگزار می شود اما در ساحل پمپوری بادبادک بادبزن و بادکنک برگزار می شود.