جونیه

Jounieh

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۱۵,۵۰۰
پیش شماره تلفن: ۰۰۹۶۱
ساعت:

شرح

جونیه | Jounieh

جونیه یکی از شهرهای زیبای کشور لبنان است که درحد فاصل  ۱۵ کیلومتری شمال بیروت و ساحل دریای مدیترانه قرار دارد.  این شهر به دلیل همجواری با سواحل زيباي مديترانه یکی از توریستی ترین شهرهای لبنان است بنابراین دارای مراکز اقامتی و هتلهای زیادی است. ساحل این منطقه یکی از بهترین جاذبه های گردشگری بیروت و دیدنیهای لبنان میباشد.

عده ایی معتقدند کلمه جونیه ریشه در زبان یونانی داشته و به معنای مثلث می باشد این شهر  بخاطر جاذبه های گردشگری خود شهرت دارد جمعیت شهر جونیه در لبنان حدود ۱۸۰۰۰ نفر می باشد و اکثریت آن را مسیحیان تشکیل می دهند. این شهر  به خاطر جاذبه های گردشگری چون: حریصا، غار جعیتا، تله کابین و کازینوی لبنان شهرت دارد. حریصا یکی از مکانهای مهم زیارتی در لبنان است که در فاصله ۲۰ کیلومتری شمال بیروت و در شرق شهر جونیه قرار دارد و مجتمعی از کلیساهای چهارگانه هست که بر بالای کوههایی قرار دارد که ۶۵۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

برای رسیدن به منطقه دو راه وجود دارد: یکی از طریق تله کابین این شهر به حریصا که فاصله ۱۵۷۰ متری را در عرض ۹ دقیقه طی می‌کند و از فراز جنگل‌های کوهستانی و ساختمانهای سر به فلک کشیده عبور می‌کند و دیگر از طریق جاده کوهستانی.

هتل‌ها