جوهور باهرو | johor bahru

مشخصات شاخص

جمعیت: ۴۹۷,۰۶۷
پیش شماره تلفن: ۶۰+
ساعت:

شرح

جوهور باهرو، پایتخت ایالت جوهور ، مالزی است. در امتداد تنگه های جوهور در انتهای جنوبی شبه جزیره مالزی واقع شده است. جوهور باهرو سومین کشور بزرگ در کشور است. جوهور بهروو در سال 1855 با نام ایسکاندار پوتری تاسیس شد. در زمان سلطنت سلطان ابوبكر ، در شهر توسعه و نوسازی وجود دارد. با احداث ساختمانهای اداری ، مدارس ، ساختمانهای مذهبی و راه آهن متصل به سنگاپور. جوهور بهرو از سال 1942 تا 1945 آزاد شد. جوهور بهروو پس از تولد و مرگ یک سازمان ملی مالزی  UMNO در سال 1946 ، مهد ملی گرایی مالایی شد. پس از تشکیل مالزی در 1963 ، جوهور باهرو جایگاه خود را به عنوان سرمایه ایالتی حفظ می کند و در سال 1994 به مقام شهر اعطا شد. منطقه کنونی جوهور باهرو در ابتدا با نام Tanjung Puteri شناخته می شد و یک دهکده ماهیگیری مالزی بود. تمنگگونگ دانگ ابراهیم پس از ورود به منطقه در سال 1858 پس از به دست آوردن قلمرو از سلطان علی  ، قبل از آنکه پس از مرگ Temenggong ، به جوهور بهروو توسط سلطان ابو بکار تغییر نام داد ، پس از آنکه در سال 1858 وارد منطقه شد ، به تانجونگ پوتری به ایسکاندار پوتوری تغییر نام داد. 

جوهور باهرو یکی از سریعترین شهرها در مالزی پس از کوالالامپور است. این مرکز اصلی تجارت برای جوهور است و در مثلث رشد اندونزی-مالزی-سنگاپور واقع شده است. صنعت مستقر در دوره سوم با بسیاری از گردشگران بین المللی که از این شهر بازدید می کنند ، بر اقتصاد حاکم است. این مرکز خدمات مالی ، تجارت و خرده فروشی ، فرهنگ و هنر ، مهمان نوازی ، گردشگری شهری ، تولید پلاستیک ، برق و الکترونیک و فرآوری مواد غذایی است. مناطق اصلی خرید در داخل شهر واقع شده است و تعدادی از مراکز خرید بزرگ در حومه شهر واقع شده اند. جوهور باهرو محل برگزاری کنفرانس ها ، کنگره ها و نمایشگاه های تجاری و همچنین سازمان منطقه ای شرقی برای برنامه ریزی و مسکن و مجمع جهانی اقتصاد اسلامی است. این شهر برای اولین بار در مالزی است که اقتصاد کم کربن را تجربه می کند.این شهر با سنگاپور رابطه بسیار نزدیکی دارد. هر روز حدود 3000 کامیون لجستیکی برای عبور کالا بین دو طرف برای فعالیت های تجاری بین جوهور باهرو و سنگاپور در حال عبور است. بسیاری از ساکنان سنگاپور در آخر هفته ها اغلب از این شهر بازدید می کنند. برخی از آنها برای زندگی در شهر انتخاب شده اند. بسیاری از ساکنان این شهر در سنگاپور مشغول به کار هستند. در سال 2014 ، تغییر ناگهانی آخر هفته آخر هفته سلطان از روزهای شنبه و یکشنبه تا جمعه و شنبه تأثیر نسبتاً کمی در اقتصاد این شهر داشت ، بخصوص که تجارت تحت تأثیر قرار گرفت. با این حال ، این می تواند صنعت گردشگری را رونق دهد ، زیرا هم اکنون یکشنبه باز است و گردشگران بیشتری را از سنگاپور به خود جذب می کند.

آب و هوای جوهور باهرو

جنگلهای بارانی گرمسیری در نزدیکی شهر ، از آب و هوای استوایی برخوردار است.این شهر دارای آب و هوای استوایی با درجه حرارت ثابت ، میزان قابل توجه باران و رطوبت زیاد در طول سال است. در معرض آب و هوای گرمسیری ، آب و هوای بارانی گرمسیری قرار دارد که بیشتر از بادهای تجاری و بدون چرخه در معرض منطقه همگرایی Intertropical Zone قرار دارد. در ماه ژانویه ، 27.8 درجه سانتیگراد و آوریل با میانگین بارش سالانه حدود 2.350 میلی متر است. هوا با 19 تا 25 درصد باران بیشتر از میانگین ، آوریل ، نوامبر و دسامبر است. اگرچه آب و هوا نسبتاً کم است ، اما به دلیل اثر موسمی تغییراتی در تغییرات سرعت و جهت باد ، پوشش ابر و میزان بارندگی ایجاد می کند. هر سال دو دوره موسمی وجود دارد ، اولین دوره بین اواسط اکتبر و ژانویه که همان شمال شرقی موسمی است. این دوره با بارندگی شدید و وزش باد از شمال شرقی مشخص می شود. مورد دوم مونسون جنوب غربی است که به سختی در بارندگی در جوهور باهرو تأثیر می گذارد ، جایی که وزش باد از جنوب و جنوب غربی است. این اتفاق بین ژوئن و سپتامبر رخ می دهد.