جوداپور | Jodhpur

مشخصات شاخص

کشور: کشور هند
جمعیت: ۱,۰۵۶,۱۹۱
پیش شماره تلفن: +۹۱
ساعت:

شرح

جوداپور | Jodhpur

شهر جوداپور واقع در ایالت راجستان کشور هند است. در واقع این شهر دومین شهر بزرگ ایالت راجستان است. جالب است بدانید که این شهر به «شهر آفتاب» یا «شهر آبی» معروف است. در ادامه با ایلیا گشت همراه شوید و درباره ی این شهر تاریخی و رویایی بیشتر بخوانید.

معرفی شهر جوداپور

آنچه که این شهر را از دیگر شهرها متمایز کرده و به آن زیبایی خاصی بخشیده است، دیوارها و کوچه‌هایی به رنگ آبی است. این رنگ آمیزی زیبایی حیرت انگیزی به این شهر بخشیده و آن را مورد توجه عکاسان قرار داده است. همچنین باعث شده است که این شهر باستانی سالهای سال مقصد گردشگران سراسر دنیا باشد.

فرهنگ

چیزی که بیشتر از هر چیز دیگری در این شهر جلب توجه می‌کند، حفظ و نگهداری از میراث فرهنگی توسط مردم بومی این شهر آبی است. جالب است بدانید که این مساله نه تنها در حفظ ظاهر شهر، بلکه در ظاهر اهالی شهر هم دیده می‌شود. لباس‌های سنتی زیبایی که اهالی شهر به تن می‌کنند، در کنار رنگ آبی شهر، کنتراستی چشم نواز ایجاد می‌کند. در واقع می‌توان گفت که زیبایی شهر آبی یا آفتاب با حضور مردم آن مفهوم پیدا می‌کند.

اقتصاد

صنعت صنایع دستی در سال های اخیر همه صنایع دیگر این شهر را تحت الشعاع قرار داده است. النگو شیشه ای، کارد و چنگال، فرش و محصولات مرمر از جمله ی این محصولات هستند. علاوه بر این پس از صنایع دستی، گردشگری دومین صنعت بزرگ شهر است.

دیدنی‌ها