جینجا | jinja

مشخصات شاخص

کشور: اوگاندا
جمعیت: ۷۲,۹۳۱
پیش شماره تلفن: ۲۵۶+
ساعت:

شرح

جینجا در منطقه جینجا ، زیر منطقه بوسوگا ، در منطقه شرقی اوگاندا است. این شهر تقریباً 81 کیلومتر ، از طریق جاده ، در شرق کامپالا ، پایتخت و بزرگترین شهر اوگاندا است. این سواحل در سواحل شمالی دریاچه ویکتوریا ، در نزدیکی سرچشمه رود نیل واقع شده است. این شهر با ارتفاع متوسط 2020 متر از سطح دریا واقع شده است. در سال 1948 توسط ارنست می ، معمار و برنامه ریز شهری ، در زمان استعمار این شهر برنامه ریزی شده بود. می همچنین طرح شهرسازی را برای کامپالا طراحی کرد و آنچه را او “واحدهای محله” نامید ، ایجاد کرد. در بسیاری از مناطق خارج از مرکز شهر ، املاک برای نخبگان حاکم ساخته شده اند. این امر به “پاکسازی زاغه” منطقه منجر شد که بیش از 1000 نفر از ساکنان را در دهه 1950 آواره کرد. در سال 1954 ، ساخت سد اوون فالز آبشارهای ریپون را زیر آب گرفت. بسیاری از “صخره های مسطح” که نام این منطقه را به آن منطقه داده اند نیز در زیر آب ناپدید شدند.

اکثریت جمعیت جینجا از مبدا بانتو هستند. Lusoga زبان اصلی محلی است. جینجا دارای جمعیت زیادی از ساکنین است که به عنوان “کار فقیر در شهر” تعریف می شوند. متوسط درآمد سالانه خانوار 100 دلار آمریکا تخمین زده می شود. جینجا دومین اقتصاد بزرگ در اوگاندا بود. در گذشته ، کارخانه ها جینجا را به عنوان پایگاه خود به دلیل ایستگاه برق نزدیک در سد اوون فالز انتخاب می کردند.از اوایل دهه 2000 ، اقتصاد جینجا به طور پیوسته پیشرفت کرده است. فعالیتهای اصلی اقتصادی در منطقه تجاری اصلی انجام می شود. بازار جدیدی برای محصولات تازه در سه ماهه چهارم سال 2014 تکمیل شد. دفتر مرکزی آبجوسازی نیل در آنردو واقع در حومه جینجا در نزدیکی منبع نیل است که از سال 1956 کارخانه آبجوسازی آب خود را ترسیم کرده است. بطری های Nile Beer ، با نام Nile Special Lager ، برند پرچمدار این شرکت ، برای اولین بار در سال 1956 مصرف شد. در سال 2001 ، Nile Breweries Limited توسط کارخانه های آبفای جنوبی آفریقا به طور کامل خریداری شد.

MM Integrated Steel Uganda Limited یکی از تولید کنندگان پیشرو فولاد در منطقه است. این کارخانه با تولید 47 میلیون دلار 1212 میلیارد برای تولید 50،000 تن محصولات فولادی در سال و به طور مستقیم 1800 نفر اشتغال دارد. این شرکت پیش بینی کرده است تا سال 2018 600 میلیون دلار سرمایه گذاری کند.شرکت بین المللی پالایش نفت Bidco یک کارخانه روغن نخل را در این شهر نگهداری می کند. میوه های روغن نخل از مزارع Bidco در 6،500 هکتار در جزیره بوگالا در مجمع الجزایر جزایر Ssese ، منطقه Kalangala ، در دریاچه ویکتوریا گرفته می شود. این کارخانه در جزایر میوه ها را خرد می کند ، و روغن نخل خام برای تصفیه روغن خوراکی و سایر محصولات به جینجا منتقل می شود.