ایژوسک (Izhevsk)

مشخصات شاخص

جمعیت: ۶۲۸٬۱۱۶ نفر
پیش شماره تلفن: ‎(+۷)۳۴۱۲
ساعت:

شرح

شهر ایژوسک

ایژوسک مرکز جمهوری اودمورتیا در روسیه است. این شهر بر کرانهٔ رود ایژ در کوهستان اورال باختری واقع شده. این شهر فرودگاهی به نام فرودگاه ایژوسک دارد. ایژوسک در دوران شوروی جزو شهرهای بسته بود، یعنی دسترسی خارجیان به آن محدود شده‌بود زیرا کارخانه‌های اسلحه‌سازی زیادی در این شهر مستقر شده‌ بودند.بین سال‌های ۱۹۸۴ تا ۱۹۸۷ این شهر به افتخار دمیتری اوستینوف، وزیر دفاع شوروی، اوستینوف نامیده شد و بعدها نام خود را بازیافت. این شهر مرکز مهمی برای صنعت، تجارت، تحصیل در منطقه ولگا است.

این شهر به صنایع نظامی، مهندسی و متالورژیکی معروف است و کارخانه اسلحه سازی ایژماش که تولید کنندهٔ اسلحه‌های معروفی همچون کلاشنیکف، سیمونوف، دراگونوف، پی‌کا و موسین–ناگانت در این شهر واقع است. میخائیل کلاشنیکُف، سازنده تفنگ تهاجمی معروف کلاشنیکُف مدت‌ها در این شهر زندگی می‌کرد و نهایتاً ۲۳ دسامبر ۲۰۱۳، در سن ۹۴ سالگی در این شهر درگذشت.

 ایژوسک و همچنین تولا (یک شهرستان در قلمرو تنها موزه در روسیه باغ وحش از خزندگان و دوزیستان است)، به title “پایتخت سلاح های روسی” از آنجا که یک کارخانه سلاح های بزرگ وجود دارد اشاره شده است.

ایژوسک دارای سابقه بیش از 250 ساله به title یک شهرستان بزرگ، منطقه ای و مرکز صنعتی. در طول این زمان، به نظر می رسد بسیاری از آثار تاریخی و فرهنگی، که شما را از این مقاله یادگیری وجود دارد. بسیار مناسب برای بازدید کنندگان به شهرستان و ساکنان آن یک نوآوری جدید است .
اما تمساح بنای تاریخی پست مدرن یک تفسیر دوگانه است. تمساح تفنگ ساز استفاده می شود به دلیل کت لباس خود را از رنگ سبز نامیده می شود. دوم می آید از افسانه با تمساح زندگی در رودخانه های شهری ایژوسک.

آب و هوا ایژوسک 

کشور پهناور روسیه کشوری با آب و هوای به شدت سرد می باشد، سرمای طاقت فرسای روسیه به این دلیل است که از نظر موقعیت مکانی جغرافیایی در بالای مدار جغرافیایی ( نزدیک به قطب شمال ) مقرر گشته است. جهت اطلاعات بیشتر شما خوانندگان عزیز عرض می نمایم مکان معروف و سرد سیر سیبری هم در کشور بزرگ روسیه قرار دارد.

این آب و هوای سرد و طاقت فرسا سبب شده است که امکان سکونت افراد در اکثر مناطق این سرزمین وجود نداشته باشد. پس با وجود سرما در این کشور از کشاورزی نمی شود خبری گرفت. بیشتر تراکم جمعیت در غرب این کشور است و لازم به ذکر است که جهت غرب کشور روسیه در قاره ی اروپا واقع شده است.