ایپیالس | Ipiales

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۴۳,۲۹۷
پیش شماره تلفن: ۵۷+
ساعت:

شرح

ایپیالس شهری است در بخش ناریوو ، در جنوب کلمبیا ، در نزدیکی مرز اکوادور. با ارتفاعی در حدود 2950 متر واقع شده است.  ایپیالس در فلات مرتفع واقع شده است ، این شهر در فاصله 82 کیلومتری پاستو ، مرکز این بخش قرار دارد.  ایپیالس به شهر ابرهای سبز معروف است. زیرا گاهی اوقات ، به خصوص بعد از ظهر ، ابرهای مایل به سبز در سطح شهر ظاهر می شود . یکی از غذاهای مورد علاقه این منطقه خوکچه یا گاو به نام کووی است. اقتصاد این شهر بر اساس مرز بنا شده است. تجارت بین اکوادور و کلمبیا. جاذبه اصلی شهرداری معماری چشمگیر کلیسای جامع لاس لاجاس است . یکی از بزرگترین جشنواره ها “کارناوال سیاه و سفید” نام دارد. از طریق این رویداد ، مردم  ایپیالس تنوع نژادی را جشن می گیرند. مردم یکدیگر را با آرایش و یک صابون سفید به نام careoca رنگ می کنند. بسیاری از گردشگران برای دیدن این رویداد از سراسر کشور سفر می کنند.

پل رومیچاکا ، طبق گفته های تاریخ شناسان اسپانیایی ، شمالی ترین پاسگاه امپراطوری اینکا بود که در اوایل قرن شانزدهم میلادی از مردم پاستو بدست آمد. این پل که از رودخانه کارچی عبور می کند ، 3 کیلومتراز ایپیالس در مرز با اکوادور است. ساکنان شهر  ایپیالس به همان اندازه در فعالیت های اقتصادی مهم هستند مانند  تجارت ، مشاغل کوچک ، گردشگری و در مناطق روستایی: کشاورزی ، دامداری ، گونه های جزئی. در مواد معدنی: روغن در جنگل Churuyaco ، معادن سنگی و صنایع دستی در لاس لاجاس ، طغیان در Old Bridge ، خشت درtejar ومنابع طبیعی در سرتاسر قلمرو آن فراوان است. شهرداری  ایپیالس در جنوب غربی کلمبیا و وزارت Nariño در ارتفاعات آند “Túquerres and Ipiales”  واقع شده است. این شهر در 3 کیلومتری کلمبیا-اکوادور و 82 کیلومتری پاستو واقع شده است. با بزرگراه پان آمریكایی كه در امتداد جمعیت اكوادوری Tulcadorn ادامه دارد ، با فضای داخلی ارتباط برقرار می كند.

آب و هوای ایپیالس 

 ایپیالس دارای آب و هوای کوهستانی نیمه گرمسیری غیر منتظره است که میانگین دمای آن در حدود 15 درجه سانتیگراد سردتر از آب و هوای استوایی نزدیک آن است. این شهر دارای تابستان از اکتبر تا مارس و زمستان از آوریل تا سپتامبراست و ارتفاع زیاد این شهر در حدود 3000 متر از سطح دریا است که باعث می شود آن را به بالاترین شهر بزرگ کلمبیا و یکی از مرتفع ترین در زمین است به همین دلیل بارندگی در طول سال بسیار زیاد است که به طور میانگین 235 روز در حال بارندگی است و روند خشکی کمی از ماه جولای تا سپتامبر وجود دارد. دمای هوا برای آب و هوای کوهستانی نیمه گرمسیری سرد است. درجه حرارت به ندرت علامت 20 درجه سانتیگراد را می شکند یا زیر یخ زدگی سقوط می کند ، و هوا را به صورت بهار مانند به شهر می دهد.

 

دیدنی‌ها