اینور کارگیل | Invercargill

مشخصات شاخص

جمعیت: ۵۱,۲۰۰
پیش شماره تلفن: ۳+
ساعت:

شرح

اینور کارگیل جنوبی ترین و غربی ترین شهر در نیوزلند و یکی از جنوبی ترین شهرهای جهان است. این مرکز تجاری منطقه Southland است. این شهر در قلب گسترده ای از دشت های Southland واقع در رودخانه Oreti یا New River در حدود 18 کیلومتری شمال بلوف واقع شده است ، که جنوبی ترین شهر در جزیره جنوبی است. این منطقه در میان مزارع غنی از مرز واقع شده است که با مناطق وسیعی از زمین های حفاظت شده و ذخایر دریایی ، از جمله پارک ملی فیوردلند که گوشه جنوب غربی جزیره جنوبی و منطقه ساحلی کاتلینس را پوشش می دهد ، قرار دارد. بسیاری از خیابان های شهر ، به ویژه در مرکز و منطقه اصلی خرید ، در رودخانه های انگلیس ، عمدتا اسکاتلند ، نامگذاری شده اند.

در دسامبر سال 1905 ، اینورکارگیل به ممنوعیت محلی فروش الکل رای داد. این 40 سال به طول انجامید تا اینکه با بازگشت سربازان در جنگ جهانی دوم رأی دادند. نوشیدن در این میان ادامه یافت ، به لطف هتل ها و تجار مشروبات الکلی در مناطق دور افتاده ، حجم عظیمی از آبجو ، غالباً در گنج ، به خانه های شخصی آورده می شوند ، یا توسط شیشه ها در نقاط مخفی دور شهر فروخته می شوند. با پایان یافتن ممنوعیت ، کمیته ای از شهروندان دولت را ترغیب کرد که انحصار فروش مشروبات الکلی در این شهر را به موسسه معتبر مجاز برای صدور مجوز Invercargill بدهد. براساس طرحی در کارلایل ، انگلیس ، سود را به امکانات شهری باز می گرداند. حتی امروز ، الکل در سوپر مارکت ها فروخته نمی شود. این شهر جنوبی ترین شهر در کشورهای مشترک المنافع ملل است. این شهر در دشت های حاصلخیز و آبرفتی Southland دشت واقع شده است ، که در بین برخی از حاصلخیزترین زمین کشاورزی زلاند نو قرار دارد.این شهر جنوبی در ساحل رودخانه نو رود قرار دارد ، در حالی که قسمت های شمالی در سواحل رودخانه Waihopai قرار دارد.

آب و هوای اینورکارگیل

اینورکارگیل آب و هوای اقیانوسی معتدل دارد. میانگین دمای روزانه در ژانویه از 5.2 درجه سانتی گراد در ژوئیه تا 14 درجه سانتیگراد در ژانویه است. متوسط ​​دما در اینجا 9.8 درجه سانتی گراد است. میزان بارندگی به طور متوسط ​​سالانه 1،112 میلی متر است و بارش برف قابل اندازه گیری گاهی اوقات در ماه های زمستان ژوئن تا سپتامبر مشاهده می شود. این منطقه خنک ترین شهر در نیوزیلند است که تنها سالانه 1،680 ساعت آفتاب دارد. علی رغم هوای ابری ، و فرکانس نسبتاً زیاد روزهای بارانی ، این شهر باران کمتری را نسبت به اوکلند یا ولینگتون دریافت می کند. این شهر همچنین بعد از ولینگتون ، دومین شهر بادگیر نیوزلند است. متوسط ​​دما در 18 ژانویه از 18.7 درجه سانتیگراد و در ژانویه تا 9.5 درجه سانتیگراد در ماه جولای است ، اما درجه حرارت گاهی اوقات در تابستان از 25 درجه سانتیگراد فراتر می رود. گرمترین دمای این شهر در رکورد 33.8 درجه سانتیگراد بود که در 2 ژانویه 1948 ثبت شد. گرمای طولانی بسیار نادر است ، اما ژانویه سال 2018 برای اولین بار در تاریخ ثبت شده خود برای سه روز متوالی بالای 30 درجه بود.به دلیل عرض جغرافیایی نسبتاً زیاد ، این شهر نزدیک به 16 ساعت از نور روز در تابستان در اواخر ماه دسامبر برخوردار است و شب نجومی نیز 2.5 ساعت به طول می انجامد. برعکس ، این شهر در اواخر ماه ژوئن تنها در 8.5 ساعت نور روز در ایستگاه زمستانی دریافت می کند.در سپتامبر 2010 ، سنگین ترین بارش برف اینور کارگیل در حافظه زنده ، سرمازدگی از هوای غیرقابل توصیف را هدر داد. چند ساختمان آسیب دیده ، به ویژه استادیوم Southland ، سقف آن زیر وزن برف فرو ریخت. و یک فروشگاه تزئین بسیاری از فروشگاه های دیگر تعطیل بودند و فرودگاه اینورکارگیل برای یک روز تعطیل بود.

​​