اینسبروک | Innsbruck

مشخصات شاخص

کشور: اتریش
جمعیت: ۱۳۰٬۸۹۴
پیش شماره تلفن: ۵۱۲(۴۳)+
ساعت:

شرح

اینسبروک یا اینسبروگ شهر در مرکز ایالت فدرال تیرول در کشور اتریش و در اتریش غربی است که به شهر برفی شهرت دارد. این شهر که بیشتر به خاطر رشته کوه‌های عظیم و ورزش‌های زمستانی خود معروف شده است، یکی از شهرهای محبوب اسکی بازان در سراسر دنیاست. با این وجود بافت قدیمی و خیابان‌های پرپیچ و خم و ساختمان‌هایی با معماری گوتیک نیز که در حصار کوه‌های عظیم اطراف شهر با چشم‌اندازهای فوق‌العاده قرار گرفته‌اند، زیبایی منحصر به فردی به شهر بخشیده‌اند و در جذب گردشگر به این شهر کمک فراوانی نموده‌اند. ایلیا گشت در این مقاله به معرفی این شهر بی‌نظیر اتریشی پرداخته است، با ما همراه شوید. 

معرفی شهر اینسبروک 

نام اینسبروک از دو واژه بروک به معنای پل و این تشکیل شده که در معنای کلی پلی بر فراز این (رودخانه این) می‌باشد. واژه بروک نیز واژه‌ای آلمانی است. این شهر که طی سال‌های 1964 و 1976 میزبان بازی‌های المپیک زمستانی بود، پس از آن به عنوان مرکز ورزش‌های زمستانی در دنیا شناخته شد. قدمت این شهر با داشتن تاریخی غنی و کهن به سال 1187 برمی‌گردد و فراز و نشیب‌های بسیاری را در طول تاریخ به خود دیده است. در زمان جنگ‌های ناپلئون و حتی جنگ جهانی دوم شاهد حوادث ناگوار و بمباران‌های فراوانی بوده و امروزه یکی از مکان‌های بمباران شده آن به صورت نماد همچنان حفظ و نگهداری می‌شود. اولین مسابقات جهانی اسکی، مدتی پس از جنگ جهانی دوم و در زمان صلح و آرامش بین کشورها در این شهر برگزار شد. 

اقتصاد

بار اقتصادی شهر بر دوش صنعت توریسم و گردشگری بوده که بیشتر مدیون ورزش‌های زمستانی و تجهیزات اسکی آن است. 

گردشگری

از جمله اماکن توریستی آن می‌توان به هوف کرشه و معبد امپراطور، سقف طلایی، کاخ قدیمی هوفبرگ، شهر قدیمی، کلیسای جامع سن جیمز، موزه‌های دولتی تیرولی، خیابان ماریا ترزین، پیاده‌روی حاشیه رودخانه، قلعه وایربورگ و باغ آلپنزو، کاخ آمبراس، محوطه المپیک برگیزل، باسیلیکا و کلیسای محلی ویلتن اشاره نمود. 

آب و هوا

این شهر که در انحصار رشته کوه‌های آلپ واقع شده دارای آب و هوایی بسیار سرد بوده که زمستان‌های پر بارشی را برای آن به ارمغان آورده است. هوایی بسیار پاک و لطیف و در عین حال سرد و برفی که در زمستان‌ها به 15 درجه زیر صفر و در تابستان‌ها نهایتا به 15 درجه بالای صفر می‌رسد. 

هتل‌ها

دیدنی‌ها