اینهامبانه

inhambane

مشخصات شاخص

جمعیت: ۷۹,۷۲۴
پیش شماره تلفن: ۲۵۸+
ساعت:

شرح

اینهامبانه شهری است که در جنوب موزامبیک واقع شده است و در خلیج اینهامبانه ، در 470 کیلومتری شمال شرقی شهر ماپوتو قرار دارد. این مرکز استان اینهامبانه است. این شهر زیبا و جذاب است که به دلیل داشتن فضای آرام و ساحلی که در آن با ساحل زیبا احاطه شده است و ترکیبی بین معماری تاریخی محلی زنگ زده ، معروف شده و باعث محبوبیت آن در بین گردشگران شده است. شهرک وجود خود را مدیون ورودی عمقی است که در آن رودخانه کوچک موتامبا جریان می یابد. دو پیشانی ماسه ای محافظ از بندر محافظت می کند و یک سند ماسه ای تشکیل می دهد. شهر خواهر ماکسیکس در سراسر خلیج اینهمبانه واقع شده است.

اینهامبانه یکی از قدیمی ترین شهرکهای ساحل شرقی موزامبیک است. داووس در اوایل قرن یازدهم در اینجا تجارت می کرد. بازرگانان مسلمان و فارسی اولین خارجیان بودند که از طریق دریا به این منطقه رسیدند و مرواریدها و عنبرها را معامله کردند و همچنین در Chibuene در جنوب تجارت کردند. این منطقه به دلیل ریسندگی و تولید پنبه محلی توسط قبیله تونگا به خوبی شناخته شده است. چندی پیش از رسیدن پرتغالی ها به منطقه ، کارانگا به اینهامبانه حمله کرده بود و تعدادی از روسای محلی تشکیل داده بود. آنها بر کارگران پنبه تونگا مسلط شدند و پاداش داد و ستد با مسلمانان به دست آنها رفت.

کلیسای جامع 170 ساله بانوی مفهوم ما در محله قدیمی شهر اینهامبانه واقع شده است که یک نردبان زنگ زده به بالای اسپیر منتهی می شود و منظره ای پانوراما از شهر و بندر ارائه می دهد. این شهر هم اکنون دارای موزه و یک بازار است و به دلیل سواحل نزدیک توفو و باررا معروف است. بازار مرکزی که در امتداد بلوار اصلی به نام “مرکادو مرکزی” واقع شده است ، غذاهای بیشماری را ارائه می دهد ، از طیف وسیعی از ادویه و سبزیجات گرفته تا میگو ، ماهی و آجیل بادام زمینی. مکانهای قابل توجه در منطقه اطراف اینهامبانه و ویلانکولوس شامل پارک ملی بازاروتو ، بزرگترین پارک دریا در آفریقا ، ، پارک ملی دریا ، خلیج Guinjata است.

غواصی در اینهامبانه به ویژه در مناطقی مانند مانتا ریف و گالاریا بسیار محبوب است. پرتوهای غول پیکر مانتا ، کوسه های نهنگ ، لاک پشت ها و دیگر زندگی دریایی به طور مرتب دیده می شود و بسیاری از عملیات غواصی حرفه ای در سراسر استان انجام می شود. بسیاری از گردشگران این تصور را دارند که می توانند از خود اینهامبانه غواص شوند.