اینچئون | Incheon

مشخصات شاخص

جمعیت: ۲٬۷۷۵٬۶۴۵
پیش شماره تلفن: ۳۲(۸۲)+
ساعت:

شرح

اینچئون کلان‌‌شهری بزرگ و بندری بسیار مهم در کشور کره جنوبی که در شمال غربی این کشور واقع شده است. این شهر که در سال 2014 میزبان هفدهین دوره بازی‌های آسیایی بود از همان تاریخ شهرت فراوانی یافت و در لیست شهرهای توریستی بسیار محبوب گردشگران قرار گرفت. امروزه این بندر که یکی از پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین شهرهای کره جنوبی محسوب می‌شود، میزبان جشنواره‌های بسیاری شده و به یکی از گردش‌پذیرترین شهرهای کره تبدیل شده است. همراه با ایلیا گشت این شهر زیبا را بیشتر بشناسیم.

معرفی شهر اینچئون

شهر اینچئون پس از سئول و بوسان سومین و پر جمعیت‌ترین شهر بزرگ کره جنوبی به شمار می‌رود.  این شهر بندری از نظر تاریخی و اقتصادی جایگاه ویژه‌ای در این کشور دارد. این بندر که در ابتدا محل سکونت تنها 47 هزار نفر بود، در سال 1883 ساخته شد. سال‌ها بعد و پس از پیشرفت‌های سریع کره این منطقه نیز صنعتی‌تر شد تا جایی‌که در سال 2003 به‌عنوان اولین منطقه آزاد اقتصادی کره معرفی شد. همین امر باعث سرریز سرمایه‌گذاری شرکت‌های زیادی از سراسر جهان در این منطقه شد که از جمله آن‌ها شرکت سامسونگ بود. امروزه دسترسی به این شهر بندری از طریق فرودگاه بین‌المللی سئول-اینچئون که بزرگ‌ترین فرودگاه کره می‌باشد، به راحتی امکان‌پذیر شده است.

پیشینه

قدمت سکونت اولیه انسان در این منطقه به سال 475 میلادی می‌رسد. در آن زمان یکی از پادشاهان سلسله گوگوریو یعنی پادشاه چانگ سو تصمیم به استقرار در تپه‌ای در این منطقه به نام تپه مونهاک فعلی گرفت. مینچاهول نامی بوده که آن زمان به این منطقه اطلاق می‌شده و بعدها با چندبار تغییر نام بلاخره در سال 1413 به نام اینچئون شهرت یافت. هم اکنون این شهر ترکیبی از شهر قدیمی که شامل مناطق جنوبی فعلی است و نیز ادغام شهر Siheung در شمال می‌شود. بعدها این منطقه سرآغاز جنگ روسیه و ژاپن گشت که به جنگ Chemulpo معروف است. طی این جنگ که البته در چندین مرحله و بین امپراطوری‌های قدرتمند آن زمان یعنی ژاپن و روسیه رخ داد، شبه‌جزیره کره تحت الحمایه‌ی ژاپن گردید و روسیه از ادعای خود بر این مناطق عقب نشینی نمود.

گردشگری

دیدنی‌ها و جذابیت‌های این شهر آن‌قدر بسیار است که برای هر طبع و سلیقه‌ای مکانی تفریحی و توریستی پیدا می‌شود. معبد بودایی جئون دئونگ سا، معبد بومانسا، محله چینی‌ها، رصد خانه صلح، جزیره یئونگ جونگ دو، جزیره موئیدو، پارک جایو و شهربازی ولمیدو از جمله مکان‌های باستانی و تفریحی آن هستند. همچنین هر ساله جشنواره‌های موسیقی راک و موسیقی سنتی و نیز جشنوراه سنتی سورائه پوگو در این شهر برگزار می‌شود.

آب و هوا

می‌توان گفت که این شهر، شهری چهار فصل است که زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم دارد. با این وجود برای سفر به آن بهترین زمان فصل‌های پاییز و بهار است که از هوای ملایم و معتدل‌تری برخوردار می‌باشد.