سیم ریپ | siem reap

جمعیت: ۱۳۹,۴۵۸
پیش شماره تلفن: ۸۵۵+
ساعت:

شرح

سیم ریپ | siem reap

سیم ریپ در شمال غربی کامبوج است. این یک شهر تفریحی محبوب و دروازه ای به منطقه Angkor است.سیم ریپ دارای معماری استعماری و به سبک چینی در محله قدیمی فرانسه و در حوالی بازار قدیمی است. در این شهر موزه ها ، نمایش های سنتی رقص آپسارا ، یک دهکده فرهنگی کامبوج ، فروشگاه های سوغات و صنایع دستی ، مزارع ابریشم ، شالیزارهای برنج در حومه شهر ، روستاهای ماهیگیری و پناهگاه پرندگان در نزدیکی دریاچه Tonle Sap و نوشیدنی پر جنب و جوش و کیهانی وجود دارد. امروزه سیم ریپ به عنوان یک مکان گردشگری محبوب ، دارای هتل ها ، استراحتگاه ها ، رستوران ها و مشاغل زیادی با گردشگری نزدیک است. این بسیار به دلیل نزدیکی آن به معابد Angkor ، محبوب ترین جاذبه گردشگری در کامبوج استجهانگردی جنبه بسیار مهمی در اقتصاد سیم ریپ است . در سال 2010 تخمین زده می شد که بیش از 50٪ مشاغل موجود در این شهر مربوط به صنعت گردشگری باشد. سیم ریپ در دو دهه پس از پایان دوره خمر روژ شاهد افزایش گسترده مبادلات گردشگری بوده و مشاغل با محوریت گردشگری به دلیل رونق گردشگری شکوفا شده اند. تعداد بازدیدکنندگان در اواسط دهه 1990 ناچیز بود ، اما تا سال 2004 ، بیش از نیمی از میلیون بازدید کننده خارجی در آن سال به استان سیه ریپ رسیده بودند ، که تقریباً 50٪ از کل گردشگران خارجی در کامبوج بودند. تا سال 2012 ، تعداد گردشگران به بیش از دو میلیون رسیده بود.

با به دست آوردن انگور توسط فرانسوی ها در سال 1907 پس از پیمان فرانسه و سیامی ، سیم رپ شروع به رشد کرد. هتل Grand Grand d'Angkor  در سال 1929 افتتاح شد و معابد آنگور یکی از نقاشی های برجسته آسیا تا اواخر دهه 1960 بود ، هنگامی که جنگ داخلی گردشگران را دور نگه داشت. در سال 1975 ، جمعیت سیم ریپ ، مانند سایر شهرها و شهرهای کامبوج ، توسط کمونیست خمر روژ به روستاها رانده شد.تاریخ اخیر سیم ریپ با وحشت رژیم وحشیانه خمر روژ رنگ آمیزی شده است. با این وجود ، از زمان مرگ پول پوت در سال 1998 ، ثبات نسبی و صنعت توریستی جوان سازی شده باعث احیای شهر و استان شده است.این شهر اکنون به عنوان یک شهر دروازه کوچک به میراث جهانی Angkor Wat خدمت می کند. در سالهای اخیر ، این شهر مرتباً در بین ده لیست برتر "بهترین مقصد" تولید شده توسط اشخاصی مانند TripAdvisor ، مجله Wanderlust ، و Travel + قرار گرفته است. سیم ریپ خوشه ای از دهکده های کوچک در امتداد رودخانه سیم ریپ است. این دهکده ها در ابتدا در اطراف بتکده های بودایی توسعه یافته اند که تقریباً به طور مساوی در امتداد رودخانه از Wat Preah En Kau Sei در شمال تا وات Phnom Krom در جنوب واقع شده اند ، جایی که رودخانه سیم ریپ با دریاچه بزرگ Tonlé Sap روبرو می شود.

مرکز سیم ریپ در حوالی خیابان سیووتا و منطقه Psar Chas منطقه بازار قدیمی است که ساختمانهای استعماری قدیمی ، مناطق خرید و تجاری وجود دارد متمرکز شده است. منطقه وات بو اکنون پر از مهمانخانه ها و رستوران ها است در حالی که منطقه Psar Leu غالبا شلوغ مغازه های جواهرات و صنایع دستی است و کالاهایی مانند یاقوت و منبت کاری چوب را به فروش می رساند. سایر مناطق در حال توسعه سریع جاده فرودگاه و جاده اصلی به آنگور است که در آن می توانید تعدادی از هتل ها و استراحتگاه های بزرگ را پیدا کنید.این یک شهر تفریحی محبوب و دروازه ای به منطقه Angkor است.سیم ریپ دارای معماری استعماری و به سبک چینی در محله قدیمی فرانسه و در حوالی بازار قدیمی است. در این شهر موزه ها ، نمایش های سنتی رقص آپسارا ، یک دهکده فرهنگی کامبوج ، فروشگاه های سوغات و صنایع دستی ، مزارع ابریشم ، شالیزارهای برنج در حومه شهر ، روستاهای ماهیگیری و پناهگاه پرندگان در نزدیکی دریاچه Tonle Sap و نوشیدنی پر جنب و جوش و کیهانی وجود دارد. امروزه سیم ریپ به عنوان یک مکان گردشگری محبوب ، دارای هتل ها ، استراحتگاه ها ، رستوران ها و مشاغل زیادی با گردشگری نزدیک است. این بسیار به دلیل نزدیکی آن به معابد Angkor ، محبوب ترین جاذبه گردشگری در کامبوج استجهانگردی جنبه بسیار مهمی در اقتصاد سیم ریپ است .

در سال 2010 تخمین زده می شد که بیش از 50٪ مشاغل موجود در شهر سیم ریپ مربوط به صنعت گردشگری باشد. این شهر در دو دهه پس از پایان دوره خمر روژ شاهد افزایش گسترده مبادلات گردشگری بوده و مشاغل با محوریت گردشگری به دلیل رونق گردشگری شکوفا شده اند. تعداد بازدیدکنندگان در اواسط دهه 1990 ناچیز بود ، اما تا سال 2004 ، بیش از نیمی از میلیون بازدید کننده خارجی در آن سال به استان سیه ریپ رسیده بودند ، که تقریباً 50٪ از کل گردشگران خارجی در کامبوج بودند. تا سال 2012 ، تعداد گردشگران به بیش از دو میلیون رسیده بود.با به دست آوردن انگور توسط فرانسوی ها در سال 1907 پس از پیمان فرانسه و سیامی ، سیم رپ شروع به رشد کرد. هتل Grand Grand d'Angkor  در سال 1929 افتتاح شد و معابد آنگور یکی از نقاشی های برجسته آسیا تا اواخر دهه 1960 بود ، هنگامی که جنگ داخلی گردشگران را دور نگه داشت. در سال 1975 ، جمعیت سیم ریپ ، مانند سایر شهرها و شهرهای کامبوج ، توسط کمونیست خمر روژ به روستاها رانده شد.تاریخ اخیر سیم ریپ با وحشت رژیم وحشیانه خمر روژ رنگ آمیزی شده است. با این وجود ، از زمان مرگ پول پوت در سال 1998 ، ثبات نسبی و صنعت توریستی جوان سازی شده باعث احیای شهر و استان شده است.

سیم ریپ اکنون به عنوان یک شهر دروازه کوچک به میراث جهانی Angkor Wat خدمت می کند. در سالهای اخیر ، این شهر مرتباً در بین ده لیست برتر "بهترین مقصد" تولید شده توسط اشخاصی مانند TripAdvisor ، مجله Wanderlust ، و Travel + قرار گرفته است. سیم ریپ خوشه ای از دهکده های کوچک در امتداد رودخانه سیم ریپ است. این دهکده ها در ابتدا در اطراف بتکده های بودایی توسعه یافته اند که تقریباً به طور مساوی در امتداد رودخانه از Wat Preah En Kau Sei در شمال تا وات Phnom Krom در جنوب واقع شده اند ، جایی که رودخانه سیم ریپ با دریاچه بزرگ Tonlé Sap روبرو می شود.مرکز شهر در حوالی خیابان سیووتا و منطقه Psar Chas منطقه بازار قدیمی است که ساختمانهای استعماری قدیمی ، مناطق خرید و تجاری وجود دارد متمرکز شده است. منطقه وات بو اکنون پر از مهمانخانه ها و رستوران ها است در حالی که منطقه Psar Leu غالبا شلوغ مغازه های جواهرات و صنایع دستی است و کالاهایی مانند یاقوت و منبت کاری چوب را به فروش می رساند. سایر مناطق در حال توسعه سریع جاده فرودگاه و جاده اصلی به آنگور است که در آن می توانید تعدادی از هتل ها و استراحتگاه های بزرگ را پیدا کنید.