ایکاریا

Icaria

مشخصات شاخص

کشور: یونان
جمعیت: ۸,۴۲۳
پیش شماره تلفن: ۲۲۷۵۰(۳۰)+
ساعت:

شرح

ایکاریا جزیره‌‌ای بسیار زیبا با آب‌ها زلال و شفاف در کشور یونان است که در آب‌های آزاد دریای اژه قرار گرفته و به جزیره‌ای که عمر طولانی می‌بخشد، شهرت یافته است. بله! جزیره‌ای که عمر طولانی می‌بخشد نامی است که اکثر ساکنین اروپا و امریکا بر این جزیره اسرار آمیز گذاشته‌اند، چراکه عمر ساکنین این جزیره حداقل ده سال بیشتر از ساکنین اروپا و امریکا و حتی ساکنین سایر مناطق یونان است. اگر می‌خواهید مردمانی را ببینید که اکثرا عمر بالای 100 سال دارند و از هر سه نفر آن‌ها تنها یک نفر در دهه 90 زندگی می‌میرد، پیشنهاد ایلیا گشت به شما، جزیره ایکاریای یونان است. 

معرفی شهر ایکاریا

ایکاریا در گذشته به نام‌های زیادی از قبیل دولیچی، دولیگی، ایکتیوئسا، آنموئسا و اونئو نیز شناخته می‌شده که هر کدام معنای خاص و دلیل خاص خود را برای نامگذاری داشتند. اما آخرین نام جزیره که ایکاریا باشد، از کلمه تاریخی ایچتیئوسا که واژه‌ای فینیکی و به معنای گوسفند بوده گرفته شده و به این معنی است که این جزیره دامداری را توسعه می‌داده است. در مورد تاریخ سکونت انسان در این جزیره سند محکمی در دست نیست اما بر اساس بعضی شواهد یافت شده در شهرهای کمپوس، آگیوس کایریکاس و گلاردو و ترما به دوره ی نئولیتیک تا 7000  سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد. بسیاری از مردم آن اعتقاد دارند که این جزیره محل تولد خدای دیونیزوس بوده که در مکانی به نام دراکانو متولد شده است. از همین‌رو نام بیشتر ساکنین جزیره از دیونیزوس گرفته شده است. 

اقتصاد

چرخ اصلی اقتصاد این جزیره بر دوش صنعت کشاورزی استوار است. اکثر ساکنین آن کشاورز و یا دامپرور هستند. 

گردشگری

سواحل زیبا و شگفت‌انگیز، آب‌های زلال و شفاف، طبیعت بکر و دست نخورده، موزه‌ها، کافه‌ها و خیابان‌های پاک از جمله جاذبه‌های توریستی این جزیره سرسبز و زیبا هستند. از جمله موزه‌های آن نیز می‌توان به موزه باستان‌شناسی جزیره آژیوس کایریکاس و موزه باستان‌شناسی کمپوس اشاره نمود. 

جغرافیا

این جزیره در استان اژه شمالی در 19 کیلومتری جنوب غربی ساموس در دریا اژه واقع شده است. پایتخت و شهر اصلی آن آجیوس کریکوس می‌باشد.

آب و هوا

اقلیم این جزیره مدیترانه‌ای است که زمستان‌های نسبتا ملایم و تابستان‌های گرم و خشکی را سپری می‌کند. 

دیدنی‌ها